Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uratowani przed zamarznięciem
Policjanci z Krzepic przeprowadzili interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy kompletnie pijani leżeli przy drodze. Gdyby nie szybka reakcja zgłaszających, którzy powiadomili o tym fakcie oficera dyżurnego policji, 47-latkowi i 23-latkowi groziłoby najprawdopodobniej zamarznięcie. Apelujemy do wszystkich o rozwagę podczas mrozów - widzisz, dzwoń, pomóż!
Kłobuck Zamarznięcia -
W Sarnowie zginął rowerzysta
Będzińscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Wczoraj wieczorem w wyniku potrącenia przez samochód zginął rowerzysta. Śledczy ustalają tożsamość ofiary.
Będzin Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Nowy zastępca w Tarnowskich Górach
Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz wprowadził na stanowisko Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach. Mł.insp. Tadeusz Stuchlik pełnił obowiązki w tarnogórskiej komendzie już od czerwca tego roku. W uroczystości wzięli udział zastępcy komendanta wojewódzkiego oraz szef jednostki w Tarnowskich Górach.
KWP w Katowicach Kadry -
Uwaga! Nadeszły chłody!
W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur, policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych. Szczególnie w okresie chłodów, każdego kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją. Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.
KWP w Katowicach Zamarznięcia -
Konkurs „Mój (nie) pełnosprawny brat” rozstrzygnięty
Konkurs na prezentację multimedialną „Mój (nie) pełnosprawny brat” został rozstrzygnięty. Nadesłane prace promowały aktywność i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych, a konkurs był jednym z elementów kampanii społecznej „Pełnosprawne bezpieczeństwo”.
Katowice Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"
Śląscy policjanci wczoraj o 6.00 zakończyli 24 godzinne działania "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział 745 policjantów, którzy skontrolowali prawie 57 tysięcy kierowców. Niestety, aż 104 prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu i 1 pod działaniem narkotyków.
KWP w Katowicach Akcje policyjne
-
Wybrali plakat promujący kampanię "Biała wstążka"
Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju rozstrzygnęło konkurs plastyczny, zorganizowany w ramach kampanii "Biała wstążka". Spośród licznych prac, zwycięska okazała się ta, wykonana przez młodzież z Gimnazjum nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju. Poza nagrodami rzeczowymi dla uczniów, zwycięska praca zostanie plakatem promującym kampanię "Biała wstążka" w Jastrzębiu-Zdroju.
Jastrzębie Zdrój Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Lepiej wylecieć na wakacje, niż przez przednią szybę!
Pod takim hasłem odbyła się w Tychach akcja uświadamiająca dla kierowców, jak i pasażerów. Inicjatorem przedsięwzięcia byli tyscy policjanci, którzy wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz ratownikami medycznymi, wykonywali czynności na miejscu symulowanego wypadku drogowego.
Tychy Akcje policyjne, Ruch Drogowy
-
Policyjny pościg w Pawłowicach
Wkrótce przed sądem stanie 33-letni pawłowiczanin, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym patrolem. Mężczyzna z dużą prędkością przemierzał wąskie ulice osiedla górniczego w Pawłowicach. Po krótkim pościgu został zatrzymany i, jak tylko wytrzeźwieje, usłyszy zarzut w tej sprawie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia.
Pawłowice Nietrzeźwi kierujący -
Wandal uszkodził kilkanaście samochodów
Policjanci z katowickiej komendy zatrzymali 21-letniego mieszkańca Sosnowca, który, idąc ul. Uniwersytecką, wyłamywał z samochodów wycieraczki, urywał lusterka i niszczył karoserię. Straty właścicieli zdewastowanych pojazdów oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Teraz grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu i pokrycie zniszczeń.
Katowice Wandalizm -
Odblaskowa szkoła w Soli
Policjanci z żywieckiej komendy, realizując założenia kampanii społecznej „Rok Pieszego 2014”, odwiedzają dzieci i młodzież zarówno w Żywcu, jak i w całym powiecie. Właśnie złożyli oni wizytę przedszkolakom i uczniom ze szkoły podstawowej w Soli. W czasie spotkania dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe. Stróże prawa podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie szczególnie w okresie jesienno – zimowym.
-
Konferencja o bezpieczeństwie imprez masowych
O nowych rozwiązaniach zwiększających bezpieczeństwo imprez masowych od piątku dyskutują w Katowicach przedstawiciele resortów: spraw wewnętrznych, administracji i cyfryzacji oraz sportu i turystyki. Wojewoda Śląski Piotr Litwa gości również samorządowców i działaczy klubów piłkarskich. Na konferencji dotyczącej takiej problematyki nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Policji, którą reprezentuje zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego insp. Roman Rabsztyn.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami, Szkolenia i ćwiczenia
-
"Tydzień profilaktyki" w ZSOMS
Przedstawiciel raciborskiej policji, podczas trwającego tygodnia profilaktyki, spotkał się z uczniami w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Tematem spotkania z młodzieżą było omówienie konsekwencji prawnych, które grożą każdemu kierowcy prowadzącemu pojazd „na podwójnym gazie”.
Racibórz Profilaktyka
-
Śmiertelny wypadek w Jankowicach
Policjanci z Pszczyny ustalają przyczyny wczorajszego wypadku drogowego w Jankowicach, w którym zginął 60-letni mieszkaniec Woli. Toyota corolla, którą jechał, uderzyła w przydrożne drzewa. Kierowca podróżował sam.
Pszczyna Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Kredyty na "lewe" zaświadczenia
W ręce rudzkich policjantów wpadło czterech mężczyzn, którzy wyłudzali kredyty na zakup sprzętu rtv. Oszuści zostali zatrzymani w jednym z rudzkich sklepów, w trakcie załatwiania formalności kredytowych. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.
Ruda Śląska Oszustwa
-
Pilotażowy program wdrażania nowej koncepcji pracy dzielnicowego
Komenda Miejska Policji w Żorach jest jedną z trzech jednostek na Śląsku, w której od lipca tego roku prowadzony jest pilotażowy program wdrażania nowej koncepcji pracy dzielnicowego. Na miesiąc przed podsumowaniem jego oceny, z kierownictwem jednostki i dzielnicowymi spotkał się koordynator programu z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Żory Kadry
-
Dwie osoby zginęły w pożarze w Strzemieszycach
Policjanci z Dąbrowy Górniczej, pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne przyczyny tragicznego w skutkach pożaru. Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy w budynku socjalnym przy ul. Hotelowej. Po ugaszeniu mieszkania znaleziono w nim zwłoki 48-letniego mężczyzny i jego o dwa lata młodszej partnerki.
Dąbrowa Górnicza Pożary i podpalenia
-
Kradną paliwo ze stacji benzynowych
Mundurowi z chorzowskiej drogówki, już kilkanaście minut od zawiadomienia o kradzieży benzyny ze stacji paliw w Bytomiu, zatrzymali sprawców. Okazało się, że samochód, którym się poruszali, był odpowiednio przystosowany do tego typu „działalności”.
-
"Chcę do więzienia!"
Stróże prawa skierowali do sądu wniosek o ukaranie 40-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który bezpodstawnie wezwał policyjny patrol. Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy twierdząc, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. W rzeczywistości chciał... pójść do więzienia i "spokojnie spędzić święta z kolegami".
Jastrzębie Zdrój Fałszywe alarmy -
O krok od tragedii
Policjanci interweniowali wczoraj na jednym z osiedli w Cieszynie. Właściciel mieszkania pozostawił odkręcone kurki w kuchence gazowej i poszedł spać. Gdyby nie interwencja, w mieszkaniu mogłoby dojść do tragedii...
Cieszyn Wybuchy