Wiadomości

Zatrzymanie braci - rozbojarzy

Data publikacji 19.05.2008

Szesnastolatek i jego o rok młodszy brat wpadli na kradzieży telefonu komórkowego. Prawdopodobnie na swoim koncie mają około 20 napadów na rówieśników.

Bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich zatrzymali na początku maja dwóch nastolatków. Bracia napadali w centrum miasta na swoich rówieśników, zabierając im telefony komórkowe i pieniądze. Na swoje ofiary wybierali nastolatków poruszających się samotnie ulicami miasta. Aby sprawdzić, czy upatrzona osoba ma przy sobie telefon komórkowy, pytali o godzinę. Zapytani o czas najczęściej wyjmowali telefon. Wtedy bracia wyrywali go z ręki albo straszyli pobiciem, jeżeli właściciel nie odda im komórki. Bywało, że swoją ofiarę wciągali do bramy i tam przeszukiwali kieszenie, a następnie kradli pieniądze, telefony i inne cenne przedmioty. Terenem ich działania było centrum miasta, a w szczególności ulice Kolejowa, Dworcowa i Powstańców Warszawskich. To tam najczęściej dochodziło do napadów. Na ich ślad policjanci trafili po zgłoszeniu z 8 maja, kiedy to przestraszony chłopak poinformował, że chwilę wcześniej został napadnięty. Jeszcze tego samego dnia braci – rozbojarzy zatrzymali stróże prawa. Okazało się, że skradziony telefon zdążyli już sprzedać w jednym z bytomskich lombardów. Podejrzany obecnie o paserstwo właściciel już nie zdążył go sprzedać – w ostatniej chwili komórkę odebrali policjanci i zwrócili ją prawowitemu właścicielowi.
Bytomscy policjanci, podejrzewając zatrzymanych braci o wiele więcej napadów, proszą osoby, które zostały okradzione w podobnych okolicznościach i z różnych przyczyn dotychczas tego nie zgłosiły o kontakt pod numerami telefonów: (032) 388 82 69, (032) 388 82 52 lub z najbliższą jednostką policji.

Powrót na górę strony