Wiadomości

Częstochowscy policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego i Komisariatu II zatrzymali mężczyznę, przewożącego nielegalny alkohol.

Data publikacji 18.09.2007

Częstochowscy policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego i Komisariatu II zatrzymali mężczyznę, przewożącego nielegalny alkohol.
Do zdarzenia doszło dzisiaj około 4.00 rano na ulicy Wojska Polskiego, kiedy to 37- letni łodzianin został zatrzymany...

Częstochowscy policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego i Komisariatu II zatrzymali mężczyznę, przewożącego nielegalny alkohol.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około 4.00 rano na ulicy Wojska Polskiego, kiedy to  37- letni łodzianin został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas sprawdzenia ładunku samochodu marki Peugot Boxer policjanci odkryli 140 kartonowych pudeł z trefnym spirytusem. W sumie zabezpieczono 2.800 butelek z alkoholem o pojemności 0,95 l bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierowca usiłował skłonić funjkcjonariuszy  by zapomnieli o całej sprawie, wręczając im 800 złotych. Policjanci powiadomili o zdarzeniu dyżurnego jednostki, a 37-latka umieścili w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna otrzyma nie tylko zarzuty z ustawy karno skarbowej ale również odpowie za wręczenie łapówki policjantom, za co kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony