Wiadomości

Pijany sprawca wypadku zatrzymany

Data publikacji 12.04.2007

Policjanci z Wodzisławia zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, sprawcę wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło wczoraj około 14.10 na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim. 47-letni nietrzeźwy kierowca jadąc samochodem osobowym marki Skoda...

Policjanci z Wodzisławia zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, sprawcę wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło wczoraj około 14.10 na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim. 47-letni nietrzeźwy kierowca jadąc samochodem osobowym marki Skoda z nie ustalonych dotychczas przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i najechał na prawidłowo jadącego w przeciwnym kierunku 50-letniego rowerzystę, następnie wrócił na swój pas ruchu, porzucił pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowanego z poważnymi obrażeniami ciała natychmiast przewieziono do szpitala. Rowerzysta walczy o życie. Sprawca po kilkudziesięciu minutach wrócił na miejsce wypadku w towarzystwie swojej matki. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3,5 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany. Dzisiaj po przesłuchaniu zostanie doprowadzony do sądu. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

PRZYPOMINAMY, ŻE KIEROWANIE W STANIE NIETRZEŹWYM JEST PRZESTĘPSTWEM ZAGROŻONYM KARĄ POZBAWIENIA WOLNOŚCI DO LAT DWÓCH, ALE NIE JEST TO JEDYNA DOTKLIWOŚĆ, MOGĄCA SPOTKAĆ KIEROWCĘ. W KAŻDYM TAKIM PRZYPADKU ZATRZYMYWANE JEST PRAWO JAZDY, A SKUTKIEM TEGO MOŻE BYĆ UTRATA PRACY. DODATKOWĄ DOLEGLIWOŚCIĄ JEST GRZYWNA. PAMIĘTAJMY O TYM, ŻE WYPICIE NAWET JEDNEGO KIELISZKA WÓDKI CZY JEDNEGO PIWA, POWODUJE ZMIANY REAKCJI KIERUJĄCEGO NA WARUNKI DROGOWE, SPOWOLNIENIE PODEJMOWANYCH W CZASIE JAZDY DECYZJI, ZAWĘŻENIE POLA WIDZENIA I BRAK MOŻLIWOŚCI RZECZYWISTEJ OCENY SYTUACJI NA DRODZE. NASZ APEL KIERUJEMY DO CZŁONKÓW RODZIN, PASAŻERÓW I ZNAJOMYCH, KTÓRZY NIEJEDNOKROTNIE ZGADZAJĄ SIĘ NA PROWADZENIE POJAZDU PRZEZ PIJANEGO KIEROWCĘ. NIE BĄDŹMY BIERNI I NIE POWIERZAJMY NASZEGO ŻYCIA I ŻYCIA INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO W RĘCE PIJAKA.
 

Powrót na górę strony