Wiadomości

Dzięki szybkiej reakcji policjanta pomoc przyszła na czas

Data publikacji 22.05.2025

Za pośrednictwem mediów społecznościowych wodzisławskiej Policji mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zwrócił się o pomoc. Zastępca oficera prasowego - asp. Piotr Kaniuka - po przeczytaniu tej wiadomości natychmiast przekazał informację dyżurnemu wodzisławskiej jednostki. Dzięki szybkiej reakcji będącego po służbie policjanta, mężczyzna w kryzysie emocjonalnym na czas otrzymał odpowiednią pomoc.

W miniony weekend, poprzez media społecznościowe wodzisławskiej Policji, o pomoc zwrócił się mężczyzna w kryzysie emocjonalnym. Desperacką wiadomość jako pierwszy przeczytał zastępca oficera prasowego - aspirant Piotr Kaniuka. Policjant natychmiast przekazał informację dyżurnemu wodzisławskiej jednostki, który pilnie wysłał patrol do mieszkania mężczyny. Policjanci na miejscu zaopiekowali się nim i wezwali ratownictwo medyczne. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego został przekazany pod opiekę lekarzy i otrzymał specjalistyczną pomoc.

To już kolejna sytuacja, kiedy aspirant Piotr Kaniuka ratuje ludzkie życie. Kilka miesięcy temu odnalazł kobietę, której rodzina zgłosiła zaginięcie. Dzięki jego determinacji i intuicji, wyziębiona kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy. Niezależnie od tego, czy policjant jest w służbie, czy na wolnym, hasło "pomagamy i chronimy" nie jest tylko pustym frazesem, a mottem, którym policjanci kierują się w życiu.

Apelujemy o wrażliwość na inne osoby, a w przypadku kryzysu emocjonalnego, sięgnięcie po pomoc specjalistów. 

W takich przypadkach możemy skorzystać z bezpłatnych, całodobowych infolinii, takich jak: 116 123, 800 70 22 22 lub 800 12 12 12. Możemy również szukać wsparcia u bliskich osób, w poradniach zdrowia psychicznego, ośrodkach interwencji kryzysowej lub kontaktować się z Fundacją ITAKA. 

Jakie telefony wsparcia są dostępne?

  • 116 123

    - Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny, bezpłatny całodobowy telefon. 

  • 800 70 22 22

    - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, całodobowa, bezpłatna. 

  • 800 12 12 12

    - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, bezpłatny, całodobowy. 

  • 116 111

    - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, bezpłatny, całodobowy. 

  • 112

    - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, bezpłatny, całodobowy. 

Pamiętajmy, by w przypadku nagłego zagrożenia życia lub zdrowia zadzwonić pod numer alarmowy112 lub udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Powrót na górę strony