Wiadomości

Policjanci z Ogrodzieńca dotarli na czas

Data publikacji 18.03.2025

Mundurowi z Ogrodzieńca błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie. W porę dotarli do mężczyzny w kryzysie emocjonalnym, który potrzebował pomocy. Dzięki natychmiastowemu działaniu policjantów, szybko trafił on pod opiekę specjalistów. Przypominamy, że każda osoba, przeżywająca kryzys, może liczyć na profesjonalne wsparcie. Oferowana pomoc jest całkowicie bezpłatna i anonimowa. Korzystajmy z niej!

W niedzielę rano policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, będącego w kryzysie emocjonalnym. Sytuacja była bardzo poważna, a jego życie było zagrożone. Liczyła się każda sekunda.

Mundurowi z Ogrodzieńca błyskawicznie dotarli pod wskazany adres. Dzięki natychmiastowej i zdecydowanej reakcji stróżów prawa nie doszło do tragedii.

Policjanci zaopiekowali się mężczyzną do czasu przyjazdu ambulansu, którego załoga podjęła decyzję o przewiezieniu go do szpitala.

Przypominamy!

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego, a jego przyczyny mogą być różne.

Jeśli pojawiają się silne wahania nastroju lub nastrój jest przeważnie zły, jeśli masz poczucie bezradności, osamotnienia i czujesz się bezwartościowo, jeśli brakuje Ci sensu i celu w życiu - nie wahaj się i sięgnij po pomoc!

Możesz skorzystać z pomocy wielu specjalistów, któzy dostępni są przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, a ich wsparcie jest bezpłatne i anonimowe. Nie musisz się obawiać, krępować, czy wstydzić, przedstawić swoją sytuację i problem, z którym się borykasz. Nie jesteś sam! Sięgnij po telefon i zadzwoń:

  • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka;

  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży;

  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych;

  • 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym;

  • 112 – numer alarmowy.

Przypominamy także bliskim, aby nie pozostawali obojętni, widząc niepokojące zachowania, które mogą świadczyć o kryzysie emocjonalnym. Wyciągnijmy pomocną dłoń do osoby, która potrzebuje naszego wsparcia.

Ramka z informacjami: Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych: 800 70 2222 Całodobowy Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym 800 12 12 12 Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 116 111 Całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 123 Całodobowy Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych 112 Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach: www.zapobiegajmysamobojstwom.pl www.zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe www.pokonackryzys.pl Loga: Instytut Psychiatrii i Neurologii Ministerstwo Zdrowia NARODOWY PROGRAM ZDROWIA.

Powrót na górę strony