Wiadomości

Sklepowi włamywacze szybko zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 31.10.2023

Policjanci z Kalet w kilka godzin od zgłoszenia namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w centrum miasta z przysklepowego magazynu ukradli kontenery z pustymi butelkami po piwie. Ich wartość to kilkaset złotych. Sprawcy odpowiedzą za kradzież z włamaniem, bo wcześniej zniszczyli zabezpieczenia, aby dostać się do środka. Grozi im do 10 lat więzienia.

Anonimowy świadek zadzwonił w niedzielę wieczorem na numer alarmowy i powiadomił mundurowych, że dwóch zamaskowanych mężczyzn wynosi z terenu przysklepowego magazynu przy ulicy 1 maja w Kaletach kontenery z butelkami. Chwilę później mundurowi byli na miejscu, ale zastali tylko uszkodzoną siatkę ogrodzenia magazynu i potwierdzili kradzież. Wewnątrz brakowało kilku skrzynek z butelkami po piwie.

Mundurowi od razu zajęli się sprawą i sprawdzili nagrania monitoringu. Kamery zarejestrowały sylwetki złodziei, a stróże prawa od razu ustalili ich tożsamość. Okazali się nimi znani policjantom z innych kradzieży mieszkańcy Kalet w wieku 32 i 30 lat. Rankiem mundurowi zapukali do drzwi ich mieszkań. Zatrzymani tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali oraz wskazali miejsce, gdzie ukryli swój łup. Był to wykopany kilkaset metrów od sklepu dół w ziemi, gdzie schowali skrzynki i przykryli je gałęziami.

Teraz ich sprawą zajmie się prokurator, a później sąd, który zdecyduje o ich ukaraniu. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

  • na zdjęciu zatrzymani siedzą na krześle ze spuszczonymi głowami, ręce mają zakute w kajdanki
  • na zdjęciu zatrzymany w kajdankach przy wykopanym dole, obok skrzynki z butelkami po piwie, z tyłu radiowóz
  • na zdjęciu skrzynki owinięte białym materiałem przykryte krzakami w dole
  • na zdjęciu policjant a przed nim wykopany dół, w którym znajdują się skradzione butelki przykryte krzakami
  • na zdjęciu policjant a przed nim wykopany dół, w którym znajdują się skradzione butelki przykryte krzakami, z tyłu widoczny radiowóz
  • na zdjęciu wykopany dół, w którym złodzieje schowali swój łup

Film kradziez_z_wlamaniem.MP4

Pobierz plik kradziez_z_wlamaniem.MP4 (format mp4 - rozmiar 28.2 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony