Wiadomości

Policyjni motorowodniacy zakończyli sezon

Data publikacji 15.09.2021

Przez kilka miesięcy policyjni motorowodniacy czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Jeziorami Żywieckim i Międzybrodzkim. W minioną niedzielę pełnili ostatnią służbę, kończąc sezon wodny. Łódź przez zimę będzie poddana przeglądom technicznym i konserwatorskim, aby w przyszłe lato mogła służyć policjantom dbającym o bezpieczeństwo wczasowiczów.

W powiecie żywieckim działają dwa sezonowe ogniwa wodne - przy Komisariacie Policji w Łodygowicach, którego policjanci pełnią służbę na Jeziorze Żywieckim oraz przy Komisariacie Policji w Gilowicach, którego mundurowi strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim. Podjęcia z wody, holowania łódek, działalność profilaktyczna, czy też dyscyplinowanie amatorów kąpieli - to codzienne zajęcia pływających policjantów. W niedzielę policjanci pełnili ostatnią służbę i zakończyli sezon wodny. Dzisiaj łódź, która przez kilka miesięcy służyła policjantom z Gilowic, została wyjęta z wody i przetransportowana do pomieszczeń garażowych Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Za kilka dni wody jeziora opuści kolejna policyjna motorówka. W okresie jesienno-zimowym poddane one zostaną przeglądom technicznym oraz konserwatorskim. Wszystko po to, aby w przyszłym roku z powodzeniem mogły służyć policjantom dbającym o bezpieczeństwo wczasowiczów.

  • fragment radiwowzu i wózka do wyciągania łódki w tle jezioro oraz góry
  • policyjna motorówka p[ływająca po jeziorze w tle góry
  • fragment brzegu i jeziora widoczny pomost do którego podpłynęła motorówka po pomości idzie policjant
  • widoczny fragment radiowozu z wózkiem który służy do wyciągania łódki z wody, wózek jest w w odzie widoczna policyjna motorówka która napłyuwa na wózek na wózku stoi policjant który naprowadza motorówka
  • widoczny wózek do wyciągania motorówki zanurzony w wodzie na wózku stoi policjant łodka policyjna napływa na wózek
  • Łodka na wózku do wyciągania z wody w tle jezioro i góry
  • Łodka policyjna na wózku , na łodec stoi policjant, łodka jest wyciągana z wody
  • fragment łodki widoczne koło ratunkopwe w tle góry i jezioro
  • Łodka znajdująca się na wózku do wyciągania z wody w tle góry
Powrót na górę strony