Policyjny profilaktyk nominowany w plebiscycie "Osobowość Roku 2020" - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policyjny profilaktyk nominowany w plebiscycie "Osobowość Roku 2020"

Data publikacji 17.04.2021

Niesamowite zaangażowanie w profilaktykę i promocję działań Policji, organizacja i aktywne uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych oraz współtworzenie wielu projektów. M.in. za to mł. asp. Adam Doleżych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach otrzymał nominację do plebiscytu "Osobowość Roku 2020". Policyjny profilaktyk powalczy o zaszczytny tytuł w kategorii działalność społeczna i charytatywna.

Kolejnym policjantem z garnizonu śląskiego nominowanym w plebiscycie "Osobowość Roku 2020" jest mł. asp. Adam Doleżych — profilaktyk z katowickiej komendy wojewódzkiej. Adam powoli staje się weteranem Plebiscytu — wcześniej zwyciężył w edycji Plebiscytu w 2018 roku.

Adam jako Strażak Ochotnik od wielu lat pełniący funkcje Naczelnika OSP w Żorach realizował wiele przedsięwzięć społecznych, takich jak Obóz Strażacki dla Dzieci i Młodzieży z terenu Żor oraz miast ościennych, którego główną ideą była zawsze finansowa dostępność wypoczynku dla każdego oraz krzewienie służby społecznej na rzecz bliźniego czy "CZADowa Konferencja" poruszająca problematykę zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Ponadto Adam Doleżych współpracuje z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami, realizując wspólnie wiele przedsięwzięć profilaktycznych. Kto miał okazję współpracować z OSP Żory, wie, że strażacy tej jednostki zawsze służą pomocą mieszkańcom miasta.Zawodowo policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pełniący służbę na stanowisku profilaktyka społecznego, gdzie realizuje na terenie całego województwa misję edukacji społeczeństwa na rzecz bezpieczeństwa. Przykładem tych działań są realizowane w Żorach oraz miastach woj. śląskiego kampanie "Dopalacze bieg do śmierci!", oraz "Bezpieczny sk8park".

Głosowanie jest prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Nauka oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Głosowanie już się rozpoczęło i będzie trwało do 25 maja 2021 roku, do godziny 22.00. Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. Szczegóły głosowania można znaleźć pod adresem www.dziennikzachodni.pl/osobowosc.

Gratulujemy, życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!