Wiadomości

Poszukiwany 4 listami gończymi zatrzymany przez mysłowickich policjantów

Data publikacji 23.02.2021

Mundurowi z mysłowickiej komendy zatrzymali 35-letniego mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończymi. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości blisko 4 lata. Ponadto, 35-latek kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień i próbował wprowadzić policjantów w błąd, co do swojej tożsamości, za co ukarany został wysokim mandatem. Najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mysłowickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata. Mężczyzna oświadczył mundurowym, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Podawane przez niego dane osobowe okazały się jednak nieprawdziwe. Policjanci przeprowadzili więc kontrole osobistą mężczyzny i znaleźli jego dowód. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach szybko wyszło na jaw, dlaczego próbował wprowadzić policjantów w błąd. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej poszukiwany jest 4 listami gończymi, a ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się blisko 4 lata.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za popełnione wykroczenia ukarany został 1000 mandatem. 35-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 lata.