Policjanci przejęli blisko pół kilograma marihuany
Policjanci z Kalet zatrzymali 20-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli w jego mieszkaniu blisko pół kilograma marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego grozi do 10 lat więzienia.
Policjanci z Kalet podczas nocnego patrolu miasta zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie mężczyzny z plecakiem, przebiegającego obok nich. Podczas legitymowania, mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Stróże prawa szybko ustalili, co było tego powodem. W plecaku 20-latka znajdowało się metalowe pudełeczko, a w nim susz roślinny. Badanie potwierdziło, że była to marihuana. Sprawca tłumaczył policjantom, że to prezent, który otrzymał podczas wykładów o konopiach. Właściciel nielegalnej substancji został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
Tego samego dnia, policjanci zjawili się w mieszkaniu 20-latka. W trakcie przeszukania, na biurku w pokoju mężczyzny, stróże prawa zauważyli dwa duże plastikowe worki strunowe, po brzegi wypełnione suszem roślinnym. Było tam blisko pół kilograma marihuany.
Dzisiaj mieszkaniec powiatu tarnogórskiego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami i dopalaczami, aby pamiętały, że jest ich zażywanie jest niebezpieczne i wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do brania narkotyków i dopalaczy.
Gdzie szukać pomocy:
- 800 060 800 Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
- 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
- 800 12 12 12 Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Pamiętajmy: Nie warto ryzykować własnego zdrowia i życia – nawet najmniejsza dawka narkotyku, czy dopalacza może okazać się śmiertelna!