Wiadomości

Częstochowskie policjantki

Data publikacji 10.03.2014

W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie pracują 103 policjantki oraz 90 pracownic cywilnych. Kobiety te, z powodzeniem łączą służbę z życiem rodzinnym. St.sierż Agnieszka Poleszczuk i post. Beata Kiepura to mundurowe z częstochowskiej drogówki, które na co dzień można zobaczyć w policyjnym patrolu.

St. sierż Agnieszka Poleszczuk i post. Beata Kiepura to policjantki z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Na co dzień pełnią służbę patrolową  oraz zajmują się obsługą zdarzeń drogowych. Z powodzeniem łączą życie osobiste  z policyjną służbą. Zgodnie też twierdzą, iż  praca w mundurze to ważny element ich  życia. Częstochowskie policjantki o służbie w mundurze myślały od dawna. Po ukończeniu studiów wyższych, z powodzeniem  przeszły procedurę kwalifikującą ich do  przyjęcia w szeregi Policji. Pracują w mundurze kilka lat.

W częstochowskiej policji  na ponad 800 zatrudnionych funkcjonariuszy Policji - 103 to kobiety. Pracują na wszystkich stanowiskach -  od szeregowych do kierowniczych, i we wszystkich rodzajach służb - prewencyjnej, kryminalnej i wspierającej działalność Policji. W częstochowskim garnizonie policji, trudną policyjną służbę wspiera  także 90 pracownic cywilnych.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.16 MB)

Powrót na górę strony