Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

„Czym skorupka za młodu nasiąknie...” Edukacja młodych kierowców

Policjanci z bieruńskiej komendy, a także przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Automobilklubu Ziemi Tyskiej spotkali się z uczniami klas trzecich Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu. Tematem zaprezentowanym młodzieży było szeroko pojęte bezpieczeństwo młodych kierowców. Dwudniowy cykl profilaktycznych prelekcji odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Zgodnie ze starym porzekadłem, przyzwyczajenia i wiedza nabyta w młodości decydują o późniejszych zachowaniach i cechach człowieka. To mądrość, która przekłada się na niemal każdą dziedzinę życia. Również tę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dlatego głównym celem spotkań z młodzieżą wkraczającą właśnie w dorosłość, wśród której są już kierowcy z uprawnieniami, a wielu niebawem zdobędzie prawo jazdy, było przekazanie tej grupie użytkowników ruchu drogowego wiedzy na temat możliwych przyczyn negatywnych zdarzeń na drogach z udziałem osób młodych i niedoświadczonych, ich skutków i konsekwencji prawnych.

Na wykładach pojawiło się wiele tematów związanych zarówno z bezpieczną jazdą, systemami bezpieczeństwa stosowanymi obecnie w samochodach, jak i tych związanych z przepisami kodeksu drogowego, nowym taryfikatorem mandatów czy bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Młodzież miała możliwość rozmowy z fachowcami, którzy starali się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Dla tych młodych kierowców, którzy oprócz zdobytej wiedzy teoretycznej chcieliby poćwiczyć umiejętności praktyczne, Automobilklub Ziemi Tyskiej wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, już w czerwcu organizuje spotkanie na torze wyścigowym w Bieruniu.

Powrót na górę strony