Młody kierowca - zagrożenie na drodze???

Finał XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W minioną sobotę w Żarnowcu przeprowadzono wojewódzki finał XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Nad przebiegiem turnieju czuwali organizatorzy oraz policjanci. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu. Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ze znajomości przepisów ruchu drogowego trafił natomiast do ucznia Zespołu Szkół Samochodowych w Częstochowie.

W minioną sobotę w Żarnowcu odbył się wojewódzki finał XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, zorganizowany przez PZM w Katowicach, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Policję Śląską oraz WORD. W finale udział wzięły najlepsze drużyny ze szkół średnich województwa śląskiego, wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji powiatowych i okręgowych. Każda z drużyn musiała zmierzyć się z rozwiązaniem testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielaniem praktycznej pomocy przedmedycznej oraz wykazać się umiejętnościami w prowadzeniu motoroweru i samochodu osobowego. Wszystkie te konkurencje odbywały się pod nadzorem sędziów, którzy oceniali między innymi umiejętności radzenia sobie z przejazdem między przeszkodami. Nad przebiegiem turnieju oraz bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci.

Najlepszą okazała się drużyna gospodarzy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu. II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Z zakresu przepisów ruchu drogowego najlepszy indywidualnie okazał się uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Częstochowie, który otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Gratulujemy wszystkim laureatom, a zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Myślenicach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.38 MB)

Opis nagrania: Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.48 MB)

Powrót na górę strony