Policja i sport

Zapraszamy do udziału w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego

Data publikacji 24.04.2023

17 maja w Bytomiu rozpoczną się VII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Do udziału w zawodach mogą się zgłaszać zarówno mundurowi, jak i cywile. Wszystkich miłośników biegania, którzy zgłoszą chęć udziału w mistrzostwach, zapraszamy do Doliny Bytomki przy ulicy Ostatniej 10.

2 maja przypada 31 rocznica tragicznej śmierci starszego sierżanta Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Aby uczcić jego pamięć, Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP województwa śląskiego, organizują zawody biegowe.

W tym roku odbędą się one 17 maja na terenie Doliny Bytomki przy ulicy Ostatniej 10. Bieg rozpocznie się o 11.30. Biuro zawodów, start i meta znajdują się w tym samym miejscu - na terenie kompleksu boisk. W zawodach mogą uczestniczyć funkcjonariusze służb mundurowych, pracownicy cywilni oraz uczniowie klas mundurowych. Dla osób niezwiązanych ze służbami mundurowymi przewidziano kategorię OPEN.
Wynoszącą 8 kilometrów trasę, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, poprowadzono drogami gruntowymi. Zwycięzcy zawodów otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody. Dla każdego, kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia.

Zapisy, wyłącznie na stronie internetowej, kończą się 14 maja 2023 roku.

  • Plakat promujący imprezę. U góry widoczne logo Policji oraz imprezy. Pod spodem napis 7 Wojewódzkie Mistrzostwa Polski w biegu przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Bytom Dolina Bytomki kompleks boisk ulica Ostatnia 10. 17.05.2023 roku start godzina 11:30. Dystans 8000 metrów drogami gruntowymi.  Uczestnicy, służby i klasy mundurowe oraz kategoria open. Na dole link do zapisów i szczegółów. Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia. Na dole logotypy sponsorów i organizatorów: PEC,ZBM, BROKER, OSIR Bytom. Policja Śląska, Selgros, herb Urzędu Miasta Bytom,NSZZP

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony