Policja i sport

Policjanci OPP w Katowicach w finale elitarnych zawodów

Data publikacji 06.07.2021

W minioną sobotę 3 lipca, przed halą sportową Arena Gliwice, zostały rozegrane wymagające zawody crossfitowe The Murph Challenge Poland 2021. Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowało się dwóch policjantów z katowickiego oddziału prewencji, a starszy sierżant Mateusz Ciesielski zajął w edycji online wysokie 3 miejsce.

The Murph Challenge to crossfitowe zawody i jednocześnie jeden z najpopularniejszych treningów z cyklu Hero WOD na świecie. Głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest major rezerwy Wojciech „Zachar” Zacharków, były żołnierz wojsk specjalnych z Jednostki Wojskowej AGAT stacjonującej w Gliwicach. Zawody polegają na pokonaniu dystansu 1600 metrów, następnie 100 podciągnięć na drążku, 200 pompek, 300 przysiadów i znów 1600 metrów biegu - a wszystko to w 9 - kilogramowej kamizelce dla mężczyzn i 6 - kilogramowej dla kobiet, w czasie nie dłuższym niż odpowiednio 50 i 60 minut. W finale tych zmagań wzięli udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego kraju, którzy osiągnęli czołowe lokaty startując w edycji online oraz w trzech edycjach stacjonarnych. Oddział Prewencji Policji w Katowicach w sobotę reprezentowali starszy sierżant Mateusz Ciesielski, który w edycji wirtualnej zajął wysokie 3 miejsce, a także sierżant Piotr Hrabia, który w Lublińcu uplasował sie na 5 pozycji.

Tekst źródłowy: dziennikzachodni.pl.

• Starszy sierżant Mateusz Ciesielski podczas konkurencji przysiadów z założoną zieloną 9 - kilogramową kamizelką taktyczną.
  • Starszy sierżant Mateusz Ciesielski podczas konkurencji podciągania na drążku z założoną zieloną 9 - kilogramową kamizelką taktyczną.
  • Sierżant Piotr Hrabia po zakończonej konkurencji podciągania na drążku z założoną zieloną 9 - kilogramową kamizelką taktyczną.
  • Podium edycji wirtualnej zawodów, gdzie na 3 miejscu uplasował się starszy sierżant Mateusz Ciesielski.
  • Pamiątkowe zdjęcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z głównym organizatorem zawodów, majorem rezerwy Wojciechem Zacharkowem.
  • Medale za zajęcie 3 miejsca w edycji wirtualnej i za udział w finale zawodów.