Policja i sport

IV Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego

Data publikacji 09.05.2018

W Bytomiu odbyły się IV Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Wystartowało w nich 207 biegaczy - mundurowych i cywili. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano puchary oraz dyplomy.

2 maja minęła 26. rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Od trzech lat pamięć naszego kolegi czcimy szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia. W zabezpieczeniu imprezy sportowej pomagali bytomscy strażacy, strażnicy miejscy oraz medycy.

Zawody odbyły się 9 maja na terenie Śląskiego Stoku Narciarskiego w Bytomiu przy ul. Blachówka. Bieg rozpoczął się o godz. 11:30. Wystartowało 207 biegaczy, w tym 179 funkcjonariuszy reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 28 cywilów. W biegu wziął udział syn poległego policjanta - Marek Sienicki oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka.

Drużynowo wygrali zawodnicy reprezentujący Komendę Miejską Policji w Katowicach. Wyniki zawodów znajdują się na stronie https://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html

Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosiła około 9 km, poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal. Nagrody wręczali: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński oraz prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Artystyczną oprawę imprezy zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Film IV Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego

Pobierz plik IV Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego (format mp4 - rozmiar 30.33 MB)

Powrót na górę strony