Policja i sport

Ogólnopolskie Zawody Policji w Kolarstwie Przełajowym „Łazy 2014”

Data publikacji 26.06.2014

25 czerwca 2014 r. w Łazach, na terenie Kamieniołomu Niegowonice, zostały rozegrane Ogólnopolskie Zawody Policji w Kolarstwie Przełajowym pod Patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Organizatorem zawodów był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale gminy Łazy. W mistrzostwach uczestniczyło 31 policjantów z garnizonu śląskiego i podkarpackiego, oraz 6 zawodników reprezentujących regionalne kluby sportowe.

Zawody odbywały się na dystansie 15 km dla mężczyzn oraz 5 km dla kobiet. Dyplomy i medale, w imieniu Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, wręczył Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Mirosław Kolasa wraz z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Łazach kom. Agnieszką DUDKIEWICZ oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach Konrad KNOP.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1 miejsce – Adam DZIUK – KPP Myszków (czas 35'18)

2 miejsce – Paweł SZYMAŃSKI – KPP Busko – Zdrój (czas 36'50)

3 miejsce – Tomasz STĘPIEŃ – KPP Wodzisław Śląski (czas 37'05)

4 miejsce – Stanisław KRASKI – KPP Wodzisław Śląski (czas 38'10)

4 miejsce – Michał ANDROSZ – KPP Wodzisław Śląski (czas 38'10)

5 miejsce – Piotr ŚCIGAŁA – KMP Częstochowa (czas 39'20)

6 miejsce – Marcin JAŁOWICZOR – KMP Cieszyn (czas 39'25)

Należy podkreślić, że zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Zawodnicy startujący w mistrzostwach pozytywnie ocenili ich organizację oraz przebieg trasy .

 

Powrót na górę strony