Policja i sport

Mistrzostwa Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Rozgrywki zorganizowano w ramach XII Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

 

Do sportowych zmagań przystąpiło 16 zawodników reprezentujących jednostki śląskiego garnizonu oraz jedna sztangistka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – Monika Szeremeta. Wśród reprezentantów wystąpili policjanci z Katowic, Bielska Białej i Tarnowskich Gór. W siłowej konkurencji polegającej na wyciskaniu sztangi leżąc bezapelacyjnie zwyciężył Krzysztof Banaś z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, na drugim miejscu uplasował się Mariusz Knap reprezentujący bielską jednostkę, a tuż za nim, na III pozycji, Piotr Lupa z KWP w Katowicach. Klasyfikację zawodników przeprowadzono w oparciu o formułę Wilks'a tj. o przelicznik wagi ciała do podniesionego ciężaru.

 

Zwycięzców, w imieniu Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, udekorowała podinsp. Joanna Świec-Rajca Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach, która pogratulowała policjantom i podziękowała za udział w zawodach.

 

 

Wyniki

 

Kategoria kobiet

 

Monika SZEREMETA KWP Katowice 75,592pkt./70 kg

 

 

Kategoria mężczyzn

 

Krzysztof BANAŚ KMP Katowice 129,543pkt./217,5 kg

Mariusz KNAP KMP Bielsko Biała 128,125pkt./205kg

Piotr LUPA KWP Katowice 126,3pkt./200kg

Daniel KUZAJ KMP Katowice 114,648pkt./170kg

Adam WSZELAKI KMP Katowice 114,0125pkt./175kg

Daniel GOŁĘBIOWSKI KPP Tarnowskie Góry 109,584pkt./180kg

IPA
Laboratorium Kryminalistyczne
Informacyjny Serwis Policyjny
Bank Dobrych Praktyk
Kapelan
Powrót na górę strony