Policja i sport

Mistrzostwa Polski Policji w Judo

W dniu 21 czerwca 2013 r. w CSP w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Judo. W zawodach które, odbyły się na obiektach szkoleniowych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie swoje sportowe umiejętności zaprezentowało blisko siedemdziesięciu funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej z całego kraju.

Zawody przeprowadzono w 10 kategoriach wagowych:


kobiet – 63 kg, + 63 kg
mężczyzn – 66 kg, 73 kg, 81kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg
powyżej 40 lat mężczyzn – 81 kg, + 81 kg


W poszczególnych kategoriach wagowych policjanci reprezentujący Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji zajęli następujące miejsca:
 


Kategoria wagowa 63 kg - kobiet

I miejsce - post. Agnieszka BERGIER - KMP Sosnowiec
III miejsce - post. Beata WARDZIŃSKA - KPP CieszynKategoria wagowa 66 kg

II miejsce - post. Bartłomiej PRZYBYLSKI - KMP RybnikKategoria wagowa 73 kg

I miejsce - st. post. Marcin PILARSKI - KMP BytomKategoria wagowa 81 kg

III miejsce - st. post. Marek CHRAPKIEWICZ - OPP KatowiceKategoria wagowa 90 kg

III miejsce - st. post. Michał WILLMAN - KMP Bielsko BiałaKategoria wagowa 100 kg

I miejsce - sierż. Wojciech GÓRNIK - KMP RybnikKategoria wagowa 81 kg - MASTERS

I miejsce - asp. szt. Piotr KAMROWSKI - KWP Katowice
II miejsce - kom. Paweł GACEK - SPPP Bielsko BiałaKategoria wagowa + 81 kg - MASTERS

II miejsce - asp. szt. Roman URBANIAK - KMP Bytom

 


Walki przebiegały na wysokim poziomie. Oprócz rywalizacji indywidualnej równolegle toczyła się rywalizacja drużynowa, która wyłoniła najlepsze reprezentacje spośród przybyłych służb. Najlepszą drużynę przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, drugie miejsce przypadło Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, a trzecie Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.


Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Agnieszka Bergier z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, zdobywczyni złotego medalu w kategorii wagowej do 63 kg kobiet.


Centrum Szkolenia Policji po raz trzeci organizowało tak poważną imprezę w tak bliskiej służbom mundurowym  dyscyplinie sportowej jaką jest judo. Ten sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii od samych początków jest elementem nauczania w programach kursów realizowanych przez Policję, Służbę Więzienną, czy Państwową Straż Pożarną.


Należy podkreślić, że wielu z uczestniczących policjantów w mistrzostwach, na co dzień zajmują się problematyką szkolenia z taktyki i technik interwencji w Szkołach i Ośrodkach Szkolenia Policji, Komendach Wojewódzkich Policji, oraz w jednostkach terenowych Policji.


W ceremonii zakończenia Mistrzostw uczestniczył m.in. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek DZIAŁOSZYŃSKI, Komendant CSP w Legionowie insp. dr Roman STAWICKI, oraz Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata i Mistrz Europy Pan Paweł NASTULA.


Impreza przebiegła w sportowej atmosferze i cieszyła się dużym uznaniem ze strony uczestniczących w niej policjantów.

IPA
Laboratorium Kryminalistyczne
Informacyjny Serwis Policyjny
Bank Dobrych Praktyk
Kapelan
Powrót na górę strony