Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci ze Szczyrku odzyskali utracony samochód i pieniądze
Mundurowi ze Szczyrku odzyskali pochodzącego z przestępstwa Opla wartego ponad 5 tys. euro. Zatrzymany 35-latek jechał samochodem kiedy został zatrzymany do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu samochodu – zarejestrowanego w Austrii – w policyjnej bazie okazało się, że został on przywłaszczony. Mężczyzna miał w aucie jeszcze blisko 3 tys. euro gotówki, również pochodzącej z przestępstwa oraz narkotyki.
Bielsko-Biała Kradzieże, Przestępczość narkotykowa, Przestępczość samochodowa -
Tor - policyjny czworonóg z wizytą u dzieci
Wodzisławscy dzielnicowi odwiedzili dzieci przebywające w marklowickiej szkole oraz w żłobku miejskim. Nie była to jednak zwykła wizyta. Na spotkanie z maluchami mundurowi przybyli z psem służbowym, który na co dzień pełni służbę w rybnickiej komendzie. Z dziećmi przeprowadzono pogadankę na temat bezpiecznych zachowań, w trakcie której główną rolę odegrał owczarek niemiecki wraz ze swoim przewodnikiem.
Wodzisław Śląski Profilaktyka -
Kolizja trzech aut na DTŚ - poszukiwany kierowca czerwonego seicento
Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło dzisiaj rano na zabrzańskim odcinku DTŚ. W ich wyniku jedna z kierujących doznała urazu nogi, a uszkodzeniu uległy trzy samochody. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z zabrzańską policją, gdyż sprawca pierwszej kolizji - kierujący czerwonym fiatem seicento - odjechał z miejsca zdarzenia.
Zabrze Ruch Drogowy -
Usłyszał zarzuty za nielegalne składowanie odpadów
Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na terenie miasta nielegalnie składował odpady. Samochód, którym się poruszał, został zauważony przez operatorów monitoringu miejskiego. Na czas trwającego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Zabrze Przestępczość przeciwko środowisku, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Za znęcanie nad rodziną musi opuścić mieszkanie
Policjanci z I komisariatu w Bielsku-Białej zatrzymali 36-latka, który znęcał się nad żoną oraz dziećmi w wieku 4, 12 i 14 lat. Śledczy ustalili, że od roku stosował on przemoc domową wobec swojej rodziny. Domowy tyran usłyszał już zarzuty znęcania się nad rodziną i narażenia żony na utratę życia. Za popełnione przestępstwo może trafić za kraty nawet na 5 lat. Dodatkowo prokurator zajmujący się sprawą nakazał mu opuścić wspólne mieszkanie i stawiać się regularnie na Policji.
Bielsko-Biała Przemoc domowa -
Niebezpieczny manewr mógł być przyczyną tragedii
Nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania był przyczyną zderzenia trzech samochodów. Kolizja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 908 w Kaletach. Na szczęście kierowcom samochodów nic się nie stało. Przypominamy więc podstawowe zasady bezpiecznego wykonywania manewru wyprzedzania.
Tarnowskie Góry Profilaktyka, Ruch Drogowy -
W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć Jego pamięci!
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi – sierż. szt. Adama Łobockiego z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Policjant zginął w wypadku drogowym podczas pełnienia służby. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratora. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
KWP w Katowicach Wypadki śmiertelne -
Po służbie zatrzymali złodzieja
Mleko w proszku i słodycze miały stać się łupem dwóch mieszkańców powiatu raciborskiego. Wpadli, kiedy wychodzili ze sklepu ze skradzionym towarem. Niesione przez nich kartony nie umknęły uwadze policjantów. Już po służbie, lecz nadal czujni, zareagowali i po krótkim pościgu zatrzymali jednego z 23- latków. Znane są już personalia drugiego ze sprawców. Wkrótce, o losie obydwóch mężczyzn zadecyduje sąd i prokurator.
Racibórz Kradzieże -
12 zarzutów dla fałszywych „policjantów” i „prokuratorów”
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pod nadzorem lublinieckiej prokuratury zakończyli sprawę dotyczącą oszustw metodą na tzw. „policjanta”. W jej wyniku 3 oszustom przedstawiono łącznie 12 zarzutów karnych. Przestępcy działali na terenie województwa śląskiego i świętokrzyskiego. Teraz staną przed sądem, grozi im kara do 8 lat więzienia.
Lubliniec Oszustwa -
Otwarcie wystawy „Zgładzona Formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922-1939”
Dzisiaj, w samo południe, w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach, została otwarta wystawa „Zgładzona Formacja. Policja Województwa Śląskiego 1922-1939”. Poświęcona historii śląskich policjantów, ma przybliżyć tragiczne losy przeszło 1000 funkcjonariuszy, ich służby, walki i dokonanej na nich zbrodni. W dzisiejszym otwarciu wystawy udział wzięli m.in. dr Andrzej Sznajder, dyrektor katowickiego oddziału IPN i przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Katowice Uroczystości -
Zarzuty za rozpowszechnianie gier i nielegalne programy komputerowe
Policjanci z mikołowskiej policji zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli postępowanie w sprawie rozpowszechniania za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych gier oraz posiadania nielegalnych programów komputerowych. W wyniku prowadzonych czynności, 34-letniemu mieszkańcowi Mikołowa przedstawili łącznie 35 zarzutów. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Mikołów Przestępczość komputerowa -
Uroczyste spotkanie wielkanocne w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim
W sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek zaprosił na tradycyjne już śniadanie kierownictwo Wydziału Gabinet KWP w Katowicach oraz Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W spotkaniu wzięli udział również Wicewojewoda Robert Magdziarz oraz Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Magdalena Szewczuk-Szturc.
KWP w Katowicach Uroczystości, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Policyjne zabezpieczenie meczu w Tychach
Ponad 150 policjantów zabezpieczało weekendowy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i ŁKS Łódź. Niestety, podczas spotkania sympatycy drużyny gospodarzy złamali przepisy ustawy o imprezach masowych. Pseudokibice rozwinęli na trybunach flagę wielkoformatową i odpalili race świetlne.
Tychy Zabezpieczenie imprez masowych -
Policyjni instruktorzy doskonalili swoje umiejętności
W specjalistycznej sali do sportów walki katowickiego wydziału doboru i szkolenia odbyło się szkolenie dla instruktorów taktyki i techniki interwencji. 150 instruktorów oraz kandydatów na szkoleniowców z jednostek policji województwa śląskiego, przez pięć dni doskonaliło swoje umiejętności techniczne i poszerzało wiedzę z taktyki działań policyjnych oraz metodyki prowadzenia zajęć treningowych. Szkolenie było również okazją do wymiany między instruktorami uwag dydaktycznych związanych z prowadzeniem zajęć w jednostkach macierzystych.
KWP w Katowicach Szkolenia i ćwiczenia -
"Dawcy uśmiechu" wspólnie z policjantami na rzecz bezpieczeństwa
W minioną niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego uczestniczyli w otwarciu sezonu motocyklowego. Podczas imprezy odbyła się parada motocyklistów ze stowarzyszenia „Dawcy Uśmiechu” oraz wiele konkursów, pokazów i prezentacji. Brali w nich udział również najmłodsi.
Sosnowiec Profilaktyka -
Zamknęła w sklepie sprawcę napadu
W ręce policjantów wpadł 36-letni gliwiczanin, który napadł na sklep spożywczy. Sprawca sterroryzował ekspedientkę i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta zachowała jednak zimną krew i... zamknęła napastnika w sklepie. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.
Gliwice Napady na sklepy, Rozboje -
Szybko odnaleźli 3-latka, który zaginął babci
Wczoraj przed południem w jednym ze sklepów w Knurowie 3-letni chłopiec zaginął pilnującej go babci. Przerażona kobieta na ulicy Szpitalnej spostrzegła policyjny patrol i opowiedziała mundurowym o zaginięciu dziecka. Stróże prawa niezwłocznie ruszyli na poszukiwania malca, przy okazji informując napotkanych przechodniów o jego zaginięciu. 20 minut później cały i zdrowy 3-latek został odnaleziony przez mężczyznę, z którym wcześniej rozmawiali policjanci.
Gliwice Nie reagujesz - akceptujesz, Zaginięcia i poszukiwania -
Policjanci odnaleźli zaginionego 76-latka
Kilkudziesięciu policjantów z Gliwic i katowickiego oddziału prewencji, policyjni przewodnicy z psami tropiącymi oraz ochotnicy ze straży pożarnej w Przyszowicach poszukiwali zaginionego 76-latka. Mężczyzna wyjechał z domu rowerem, a kiedy nie wracał kilka godzin, zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc stróżów prawa. Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy i 76-latek wrócił do domu.
Gliwice Współpraca Policji z innymi podmiotami, Zaginięcia i poszukiwania -
Pijany operator koparki
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który prowadził koparkę, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca w tym stanie wykonywał roboty drogowe na pasie ruchu. Ponadto nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania koparkami, które i tak były już nieważne od… 5 lat.
Wodzisław Śląski Nietrzeźwi kierujący -
Zatrzymany z narkotykami
Kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który, jak ustalili, może posiadać większe ilości narkotyków. Do zatrzymania doszło w jego mieszkaniu na terenie jednej z dzielnic Chorzowa. Policjanci zabezpieczyli prawie 2,5 tys. „działek” amfetaminy oraz ponad 540 porcji marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu do 10 lat więzienia.
Chorzów Przestępczość narkotykowa