Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku drogowego
Mundurowi z Gliwic zatrzymali nietrzeźwego sprawcę wypadku drogowego. 37-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, zderzył się z motocyklistą i nie udzielając pomocy, uciekł z miejsca. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który pomógł rannemu, a następnie, wraz z innymi osobami, ruszył za sprawcą. Sprawca wypadku został już tymczasowo aresztowany.
Gliwice Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Zlikwidowali domową plantację marihuany
Kryminalni z zabrzańskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 28-letniego „plantatora”. Mundurowi, oprócz 18 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli już ścięte krzewy. Z przejętego towaru można było wytworzyć ponad 3 tys. działek dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany będzie odpowiadał za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 8 lat więzienia.
Zabrze Przestępczość narkotykowa
-
Pościg za motocyklistami
Tyscy policjanci zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Mężczyźni w trakcie ucieczki nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego i zagrażali jego innym uczestnikom. Pościg rozpoczęli stróże prawa na terenie Pszczyny, a zakończyli policjanci z tyskiej drogówki, którzy zatrzymali piratów drogowych na terenie ośrodka wypoczynkowego „Paprocany”. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej grozi 5 lat więzienia.
Tychy Ruch Drogowy -
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji składa życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją oraz miłością.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Życzenia świąteczne ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego
Z okazji Świąt Wielkanocnych Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Życzenia świąteczne wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego
Z okazji Świąt Wielkanocnych Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Śmigus dyngus - zachowaj rozsądek i umiar!
Śmigus-dyngus, potocznie zwany Lanym Poniedziałkiem jest niewątpliwe tradycją kultywowaną w Polsce od pokoleń. To nierozłączny aspekt Świąt Wielkanocnych, a wiele osób tego dnia ma świetną zabawę. Wzajemne oblewanie się wodą w Poniedziałek Wielkanocny wywodzi się jeszcze z praktyk słowiańskich. Słowianie oblewali się zimną wodą celebrując w ten sposób radość po odejściu zimy oraz przebudzeniu się wiosny.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Aby Święta Wielkanocne upłynęły bezpiecznie
Zbliżają się Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i często wyjeżdżamy, aby odpocząć. Również wiele osób w najbliższych dniach wybierze się na przedświąteczne zakupy. Zaaferowani tym wszystkim, często zapominamy o najważniejszym - bezpieczeństwie.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
„Bezpieczny weekend - Wielkanoc”
Jak co roku, w okresie świąt wielkanocnych, prowadzone są ogólnokrajowe działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”. Rozpoczynają się one już dzisiaj i potrwają aż do wtorku. W tych dniach będzie można spotkać na drogach więcej niż zazwyczaj, policyjnych patroli. Wszystko po to, aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i mógł spotkać się z najbliższymi.
KWP w Katowicach Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Kontrole przewozu osób samochodami osobowymi pod czujnym okiem służb
Kilkanaście kontroli ze stwierdzonymi nieprawidłowościami – to wynik działań prowadzonych od tygodnia przez śląskich policjantów, inspektorów ITD, funkcjonariuszy KAS oraz inspektorów handlowych. Brak licencji lub przewozy pojazdami niespełniającymi wymogów, są jak dotąd najczęściej stwierdzanymi uchybieniami, jakich dopuszczają się przedsiębiorcy wykonujący przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnych na telefony. Kary za te naruszenia wynoszą od 8 do 12 tysięcy złotych!
KWP w Katowicach Przestępczość gospodarcza, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
"Nie" dla pracy przymusowej, jako jednej z form handlu ludźmi. Śląscy policjanci pomagają Polakom pracującym w Holandii
Śląscy policjanci, współpracując z holenderską policją z regionu Noord-Holland, pomagają Polakom pracującym w Holandii. Celem mundurowych jest dotarcie do jak największej grupy naszych rodaków, aby sprawdzić, czy warunki w jakich pracują są odpowiednie, a polscy pracownicy nie są wykorzystywani zarobkowo lub oszukiwani. Nasi stróże prawa ułatwiają także polskim migrantom nawiązanie kontaktu z holenderskimi służbami oraz udzielają wskazówek, jak w obcym kraju bronić swoich dóbr, aby nie paść ofiarą procederu handlu ludźmi.
KWP w Katowicach Handel ludźmi, Współpraca międzynarodowa, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Wyniki wojewódzkiego etapu konkursu ,,100 lat Policji”
Ponad 40 prac zakwalifikowało się do wojewódzkich eliminacji konkursu pod nazwą Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Z uwagi na wyrównany poziom zgłoszonych prac, komisja wyłoniła 2 prace plastyczne, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce. To właśnie ich autorzy: Maja lat 6 i jej brat Leon lat 4 oraz Laura lat 18 będą reprezentować nasze województwo w konkursie ogólnopolskim. Pierwsze miejsce zajęli również uczniowie gliwickiego liceum plastycznego, którzy wspólnie z nauczycielami i dzielnicowym, przygotowali sztukę teatralną pt. ,,W pogoni za szczęściem...”
KWP w Katowicach Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Wpadka dilera z "hurtownią" narkotyków
Ponad 300 porcji dilerskich amfetaminy, 60 działek marihuany i 191 tabletek extasy... tak szeroki asortyment środków odurzających przejęli będzińscy stróże prawa w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Grodziec. W ręce policjantów wpadł także 28-letni diler tych narkotyków. Za posiadanie i udzielanie innym osobom środków odurzających mężczyźnie grozi teraz nawet dziesięcioletni pobyt w więzieniu.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
Kolejne zatrzymania w związku ze składowaniem niebezpiecznych odpadów
Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali osoby, które składowały niebezpieczne odpady. 39-letni mieszkaniec Radostkowa od listopada 2017 roku do czerwca 2018 roku zgromadził w Kokawie i Częstochowie ponad 4 miliony litrów niebezpiecznych substancji. W przestępczym procederze pomógł mu 53-latek z Częstochowy, który udostępnił swoją nieruchomość pod nielegalną działalność.
Częstochowa Przestępczość gospodarcza, Przestępczość przeciwko środowisku -
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Wywiadowcy z jaworznickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło w centrum Jaworzna podczas kontroli pojazdu, którym poruszał się mężczyzna. Policjanci zabezpieczyli blisko 200 porcji dilerskich marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia.
Jaworzno Przestępczość narkotykowa -
Podpisali umowę użyczenia gruntu pod budowę nowego Posterunku Policji w Miedźnie
Wczoraj, w Urzędzie Gminy Miedźno, została podpisana umowa użyczenia nieruchomości, położonej w Miedźnie przy ul. Księżycowej pod budowę nowego posterunku policji. Jest to pierwszy krok w procesie zmierzającym do wybudowania nowoczesnego obiektu i odtworzenia jednostki policyjnej na tym terenie. Mundurowi, którzy rozpoczną służbę w nowym posterunku, będą obsługiwali gminy Miedźno i Popów.
Kłobuck Logistyka, wyposażenie -
25-latek napadający na sklepy z bronią w ręku tymczasowo aresztowany
Sąd tymczasowo aresztował 25-latka, który czterokrotnie napadał w Bytomiu na sklepy ogólnospożywcze. Zabrzanin wpadł na gorącym uczynku podczas napadu z bronią w ręku w miniony poniedziałek. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.
Bytom Rozboje
-
Pijany kierowca spowodował kolizję, uciekł, po czym zasnął...
Jastrzębscy policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Mężczyzna spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Uszkodzone audi i śpiącego w nim kierowcę zauważyła mieszkanka miasta. Szybko wyszło na jaw, że to sprawca kolizji. Dzięki reakcji kobiety, nieodpowiedzialny 42-latek nie pozostanie bezkarny. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.
Jastrzębie Zdrój Nietrzeźwi kierujący -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich
Dzięki czujności bieruńskich dzielnicowych została zlikwidowana kolejna plantacja konopi indyjskich w Lędzinach. Kilkadziesiąt doniczek z krzewami marihuany, sprzęt do jej uprawy i susz tego narkotyku policjanci znaleźli w jednym z domów na terenie miasta. Na nielegalną plantację natknęli się w trakcie służby obchodowej.
Bieruń Przestępczość narkotykowa -
Ponad 4 promile, sądowy zakaz i kolizje...
Ponad 4 promile miał w organizmie kierowca opla, którego zatrzymali cieszyńscy policjanci. Podczas przejażdżki, 39-latek uszkodził inne samochody i uciekł z miejsca kolizji. Co więcej, okazało się, że mężczyźnie cofnięto uprawnienia do jazdy i orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Do zatrzymania przyczynili się świadkowie zdarzenia.
Cieszyn Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy