Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Nowa lokalizacja komisariatu w Krzyżanowicach
W związku z pracami renowacyjnymi Komisariatu Policji w Krzyżanowicach mieszczącego się na ul. Tworkowskiej 10, zmienia się jego lokalizacja. Od 23 października 2013 roku, do czasu ukończenia remontu, komisariat zostaje przeniesiony do budynku po Straży Granicznej na przejściu granicznym w Chałupkach przy ulicy Bogumińskiej 23. Numery telefonów pozostają bez zmian.
Racibórz Kadry -
Nadal szukamy zaginionego chirurga
Wczoraj policjanci po raz kolejny przeczesywali las w Rudnie. To miejsce, w które udał się 35-letni Michał Karbowski. Mężczyzna zaginął ponad miesiąc temu.
Gliwice Zaginięcia i poszukiwania
-
Walcem zygzakiem
Pijany kierowca jechał walcem. Zatrzymali go policjanci i odebrali mu prawo jazdy. Do zdarzenia doszło wczoraj po 7.00 na ulicy Raciborskiej w Sośnicowicach.
Gliwice Nietrzeźwi kierujący -
Policjanci na spotkaniu z dziećmi
Policjanci z tyskiej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Stołecznego Towarzystwa Oświatowego w Tychach. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych postaw podczas zabaw w domu i poza nim
Tychy Profilaktyka, Ruch Drogowy
-
„Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”
Policjanci z Kłobucka przeprowadzili warsztaty pod hasłem „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” dla gimnazjalistów z Wręczycy Wielkiej. W trakcie spotkania stróże prawa starali się wyjaśnić uczniom, jakie postępowanie może prowadzić do konfliktów z prawem. Młodzi ludzie mogli się również dowiedzieć, co im grozi za łamanie obowiązujących przepisów.
Kłobuck Akcje policyjne, Profilaktyka, Przemoc domowa, Przemoc w szkole
-
Dzieci z "jedenastki" w komendzie
Rybniccy policjanci zaprosili do siebie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11. Podczas pobytu w komendzie dzieci dowiedziały się nie tylko jak zostać policjantem, ale przede wszystkim jak radzić sobie z różnymi niebezpieczeństwami.
Rybnik Profilaktyka
-
Policjanci ewakuowali 12 osób
Wczorajszej nocy doszło do pożaru starej kamienicy w Zawierciu. Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych, zawierciańscy policjanci ewakuowali z płonącego budynku 12 osób. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Pogorzelcy otrzymali natychmiastową pomoc...
Zawiercie Ofiarni i odważni, Pożary i podpalenia
-
20-lecie Fundacji
W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej odbył się wczoraj jubileusz 20-lecia Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. W uroczystościach uczestniczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz. Generał wręczył przedstawicielom fundacji Srebrne Medale za Zasługi dla Policji.
Bielsko-Biała Akcje policyjne
-
Chciał zabić kolegę
Pod zarzutem usiłowania zabójstwa został zatrzymany 31-letni chorzowianin, który kilkakrotnie ugodził nożem 51-latka. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Sprawca, który zbiegł z miejsca zdarzenia, został szybko ustalony przez policjantów z wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy...
Chorzów Zabójstwa -
Próbowali ratować dzieci
Wczoraj późnym popołudniem na ul. Okrzei doszło do zaprószenia ognia. Na wiadomość, że w miejscu pożaru mogą być dzieci, policjanci natychmiast ruszyli im na ratunek. W wyniku długotrwałego przebywania w silnie zadymionym toksycznym środowisku uczestniczący w działaniach dwaj policjanci zatruli się tlenkiem węgla i przebywają obecnie w szpitalu. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.
Świętochłowice -
Uczyli się jak pomagać
Od maja do października realizowany był cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla policjantów i pracowników cywilnych policji. Głównym celem projektu było nabycie umiejętności rozpoznania stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego i podjęcie działań resuscytacji u osób dorosłych oraz dzieci i niemowląt zgodnie ze współczesną wiedzą. Łącznie przeszkolono ponad 500 osób.
KWP w Katowicach Szkolenia i ćwiczenia -
Przejęli ponad 2 kilogramy marihuany
Policjanci z referatu narkotykowego w Bielsku-Białej zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać 4 000 porcji tego środka odurzającego. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza 60 000 złotych. Zatrzymanym w tej sprawie bielszczanom grozi do 10 lat za kratami.
Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa
-
Matka miała 3 promile
Tyscy policjanci interweniowali wobec pijanej matki, która mając 3 promile alkoholu w organizmie zajmowała się swoim 4 letnim synem. Policjanci ustalą czy naraziła go na utratę życia i zdrowia. Za taki czyn grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu.
Tychy Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi opiekunowie -
Uratowali niedoszłego samobójcę
Chorzowscy policjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. 81-latek chciał wyskoczyć z okna mieszkania na III piętrze. Chorzowianin został otoczony opieką lekarską.
Chorzów Samobójstwa -
Policyjna klasa w komendzie
Wczoraj piekarską komendę odwiedzili kadeci z klasy I ”P” miejscowego liceum. Powitał ich I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich mł insp. Andrzej Brzozowski. Uczniowie zapoznali się z pracą stróżów prawa i zobaczyli sprzęt policyjny.
Piekary Śląskie Profilaktyka
-
"Czysty koncert"
Akcja "Czysty koncert" to wspólne działania katowickich policjantów i celników. Prowadzone były w związku z odbywającymi się w Spodku dwiema imprezami muzycznymi. Ich efektem było zatrzymanie 7 osób pod zarzutem posiadania nielegalnej marihuany.
Katowice Akcje policyjne, Przestępczość kryminalna, Przestępczość narkotykowa, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Nieproszony gość z narkotykami
Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 23-latek, który miał przy sobie prawie 30 dilerskich działek amfetaminy, "wprosił się" na imprezę urodzinową. Bytomianin przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze 2 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 3 lata oraz przepadkowi narkotyków.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Śmierć motocyklisty
Policjanci z bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, w którym śmierć poniósł motocyklista. Do wypadku doszło dzisiaj tuż po 14.00 na drodze S-1 przy wyjeździe z Bielska-Białej. Pas w kierunku Cieszyna został całkowicie zablokowany.
Bielsko-Biała Wypadki śmiertelne -
Porozumienie z Wyższą Szkołą Administracji
Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Bogdan Zaręba podpisał porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej. Bielską uczelnię reprezentowała Rektor prof. zw. dr hab. Wiesława Korzeniowska i Kanclerz mgr Renata Rosowska. Dokument określa zasady współpracy pomiędzy WSA i bielską policją.
Bielsko-Biała Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Kobieta z zanikami pamięci
Policjanci z V komisariatu w Zabrzu zostali wezwani do interwencji na boisku Orlika przy ulicy Wawrzyńskiej. Interwencja dotyczyła kobiety cierpiącej na zaniki pamięci. Szybko ustalono, że jest to mieszkanka Piekar Śląskich. Z komisariatu w Zabrzu Rokitnicy odebrali krewni.
Zabrze Nie reagujesz - akceptujesz