Bytomscy pseudokibice odpowiedzą przed sądem - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Bytomscy pseudokibice odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 20.01.2014

Zakończyło się śledztwo prowadzone przeciwko grupie bytomskich pseudokibiców, którzy 8 czerwca ubiegłego roku zakłócili przebieg meczu piłki nożnej. Po zakończeniu spotkania wtargnęli oni na płytę boiska, co stanowi przestępstwo zagrożone trzyletnim pobytem w więzieniu. Teraz o losach oskarżonych zadecyduje Sąd Rejonowy w Bytomiu.

Kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli kilkumiesięczne śledztwo, dotyczące zakłócenia porządku podczas spotkania piłkarskiego drużyn Polonia Bytom – Zawisza Bydgoszcz, w dniu 3 czerwca 2013 r. Zarzuty przedstawiono 8 pseudokibicom Polonii, którzy pod koniec meczu zamykającego rozgrywki, wtargnęli na murawę boiska. Mimo, iż bytomska drużyna poniosła porażkę, przegrywając 0 – 4 z piłkarzami Bydgoszczy, biegający po płycie boiska pseudokibice wyrażali radość i przez dłuższy czas nie chcieli zejść dobrowolnie z murawy. Dopiero po chwili wbiegli w tłum i opuścili stadion.

Postępowanie prowadzone przez kryminalnych wymagało dokładnego zapoznania się z zapisem monitoringu, który pozwolił na ustalenie tożsamości sprawców nietypowego zachowania. Jak się okazało, byli to w większości mieszkańcy Bytomia, w wieku od 17 do 34 lat. Każdy z nich usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na wtargnięciu podczas imprezy na teren boiska, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj prokurator z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu skierował w tej sprawie do sądu akt oskarżenia.