Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Promile, zakaz, łapówka i znieważenie
Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 38-letni mieszkaniec Rybnika, którego zatrzymali policjanci z Rajczy. Mężczyzna prowadził samochód nie mając do tego uprawnień, ale za to mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało próbował skorumpować policjantów, a gdy ci zdecydowanie odmówili i poinformowali go o popełnieniu przestępstwa, mężczyzna znieważył ich. O dalszym losie awanturnika wkrótce zadecyduje sąd.
Żywiec Korupcja -
Pseudobankowiec za kratami
Śledczy z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej komendy wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali mężczyznę oszukującego klientów przy prowadzeniu działalności parabankowej. Za popełnione wcześniej przestępstwa był on już skazany i poszukiwany listem gończym. Teraz usłyszał dodatkowo zarzuty wyłudzenia od kilkudziesięciu osób prawie 560 tysięcy złotych.
KWP w Katowicach Przestępczość bankowa i kredytowa -
Zatrzymani za udział w zbiegowisku
Policjanci z Katowic zatrzymali 32 chuliganów, którzy próbowali zakłócić obchody rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”. Stróże prawa przesłuchują zatrzymanych, świadków oraz analizują zebrany do tej pory materiał wideo. Prowadzący sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Katowice Pseudokibice
-
Narkotyki w szafie i kradziony telefon
W ręce mundurowych wpadł kolejny diler narkotyków. Tym razem okazał się nim 20-letni jastrzębianin, który w szafie na ubrania ukrył 25 gramów pochodnej amfetaminy. Podczas przeszukania stróże prawa zabezpieczyli ponadto kilkanaście telefonów komórkowych, z których jeden okazał się kradziony, dwie kieszonkowe wagi elektroniczne oraz puste woreczki strunowe. Młodemu mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość narkotykowa -
Stop agresji drogowej
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.
KWP w Katowicach Akcje policyjne -
Areszt za napady na stacje paliw
Kryminalni rudzkiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o trzy napady na stacje benzynowe. 29-latek napadł dwukrotnie na stację paliw w Rudzie Śląskiej, raz zrobił to samo w Siemianowicach Śląskich. Rudzki sąd aresztował go na dwa miesiące.
Ruda Śląska Napady -
Areszt za usiłowanie kradzieży audi
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę kradzieży audi A4 o wartości 65 tysięcy złotych. Do zatrzymania włamywacza przyczyniły się informacje przekazane przez świadka zdarzenia. Za przestępstwo to sprawcy grozi do 10 lat za kratami. Zgodnie z decyzją bielskiego sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Bielsko-Biała Przestępczość samochodowa -
Narkotyki w woreczku po chipsach i na strychu
Wywiadowcy z sosnowieckiej komendy policji, w sobotę, kilka minut po północy, zatrzymali 23-latka z Sosnowca, który posiadał przy sobie, w woreczku po chipsach, haszysz i marihuanę. Mężczyzna jechał na rowerze ulicą Kiepury, a na widok zbliżającego się policyjnego samochodu gwałtownie zmienił kierunek jazdy. W miejscu zamieszkania zatrzymanego odnaleziono 8 krzaków konopi oraz 77 gramów marihuany. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Sosnowiec Przestępczość narkotykowa -
Rozprowadzenie w oddziale prewencji
W katowickim oddziale prewencji odbyło się uroczyste rozprowadzenie służby. Przeprowadził je Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz. Po przeglądzie wszystkich pododdziałów, przedefilowały one przed szefem śląskiej policji.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Zatrzymany pseudokibic
W piątek policjanci wydziału kryminalnego sosnowieckiej komendy Policji zatrzymali 27-latka, który 3 listopada 2013 roku, podczas meczu piłki nożnej wbiegł na teren przylegający do płyty boiska. Sosnowiczanin usłyszał zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.
Sosnowiec Pseudokibice -
Panowie macie „po sto złotych na karpia”
Policjanci z Tychów zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna był pewny, że ma przy sobie amfetaminę, dlatego aby uniknąć odpowiedzialności zaoferował mundurowym „po sto złotych na karpia”. Ale tylko pogorszył swoja sytuację... Jak się okazało znajdujący się w woreczku strunowym biały proszek nie był substancją narkotyczną, a za korupcyjną propozycję może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.
Tychy Korupcja -
Rozprowadzenie w oddziale prewencji
W katowickim oddziale prewencji odbyło się uroczyste rozprowadzenie służby. Przeprowadził je Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz. Po przeglądzie wszystkich pododdziałów, przedefilowały one przed szefem śląskiej policji.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Spotkanie świąteczne w CBŚ
Dzisiaj w KWP w Katowicach kierownictwo śląskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego zorganizowało spotkanie świąteczno-noworoczne. Życzenia złożyli sobie policjantki i policjanci tej formacji oraz zaproszeni goście - przedstawiciele kierownictwa komendy wojewódzkiej oraz byli naczelnicy tutejszych struktur biura. Nad duchową stroną spotkania czuwał ksiądz kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
KWP w Katowicach Uroczystości -
Chciał dać 32 tysiące łapówki
Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który usiłował wręczyć im łapówkę. Pijany 36-latek w zamian za odstąpienie od obowiązków służbowych dał mundurowym reklamówkę z pieniędzmi. Jak się okazało były w niej ponad 32 tysiące złotych...
Bytom Korupcja -
Kosztowny „dowcip"
W ciągu tygodnia wywołał dwie akcje ewakuacyjne, od niedzieli pozostaje pod dozorem policji, czeka na proces karny. Po żmudnej pracy śledczej kryminalni z gliwickiej komendy zatrzymali sprawcę fałszywych alarmów bombowych. „Dowcip” będzie go drogo kosztował...
Gliwice Fałszywe alarmy -
Rodzinna wycieczka z dwoma promilami
Dwa promile alkoholu we krwi miał 39-letni mieszkaniec Wymysłowa, który podróżował swoim volkswagenem polo po będzińskich drogach. Gdyby ten fakt był mało bulwersujący, w kontrolowanym pojeździe z pijanym kierowcą podróżowała jego żona oraz dwójka małych, nieprawidłowo przewożonych dzieci...
Będzin Nietrzeźwi kierujący -
Przegrał zasiłek, zgłosił napad
Jadącemu na rowerze mężczyźnie drogę zajechał samochód, z którego wyskoczyli dwaj zamaskowani mężczyźni. Napastnicy zrabowali mu portfel wraz z dokumentami i odjechali. Tak twierdził 49-latek, powiadamiając lublinieckich policjantów o przestępstwie. Wersję mężczyzny szybko zweryfikował jednak dzielnicowy...
Lubliniec Przestępczość kryminalna -
Grozili, aby odzyskać dług
Bieruńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcąc odzyskać dług zwabili dłużnika do lasu. Tam grozili mu m.in. odcięciem palców. Za swój bezmyślny czyn usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd...
Bieruń Wymuszenia -
Kolejny "zielony interes" zlikwidowany
Siemianowiccy policjanci zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich, która prowadzona była w dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach w Siemianowicach Śląskich. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków i sprzętu do jego produkcji oszacowano wstępnie na około 350 tysięcy złotych. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 28-letniego właściciela plantacji. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat więzienia.
Siemianowice Przestępczość narkotykowa -
Sami "odebrali" nagrodę
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przywłaszczyli sobie automat do gry. 31-latek wraz ze swoim rówieśnikiem wygrali na maszynie pieniądze, jednak urządzenie nie wypłaciło im całej wygranej. Niecierpliwi mikołowianie postanowili na własną rękę „odebrać” nagrodę. Usłyszeli już zarzuty.
Mikołów Kradzieże