Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny
Policjanci z Częstochowy ustalają tożsamość nieznanego mężczyzny, który wczoraj rano został znaleziony przy komendzie miejskiej policji. Wszystko wskazuje na to, iż najprawdopodobniej bezdomny mężczyzna chciał przenocować pod podgrzewanymi schodami komendy. Osoby mogące udzielić informacji w tej sprawie, proszone są o kontakt z częstochowską policją.
Częstochowa -
Akcja „Trzeźwość” w Tychach
Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci tyskiej drogówki włączyli się do wojewódzkich działań pod kryptonimem „Trzeźwość”. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wyłączenie z niego nietrzeźwych kierujących. Mundurowi pojawili się na drogach już o świcie...
Tychy Ruch Drogowy
-
Pobili z zazdrości
W ręce czeladzkich stróży prawa wpadli dwaj młodzi mężczyźni, sprawcy brutalnego pobicia 18-latka. W piątkowe popołudnie w Czeladzi dwaj, 18-latkowie używając pałek, zaatakowali swojego rówieśnika. Powodem ataku była zazdrość jednego z agresorów o nową sympatię byłej dziewczyny.
-
Uszkodził radiowóz, znieważył policjantów
Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali 40-latka, który uszkodził radiowóz, urywając w nim lusterka i wgniatając karoserię. Dodatkowo mężczyzna znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
-
Zatrzymany dzięki reakcji obywatela
Bytomscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który niszczył sygnalizatory świetlne. 27-latek, na skrzyżowaniu ulic Miarki i Chorzowskiej, uszkodził trzy takie urządzenia. Przestępstwo to widział inny przechodzień, który powiadomił stróżów prawa. Teraz wandalowi grozi do 5 lat więzienia.
-
Debata z udziałem młodych kierowców
Ponad 150 uczniów uczestniczyło w spotkaniu, które odbyło się w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Przedstawiciele prokuratury, izby lekarskiej oraz policjanci z bielskiej drogówki rozmawiali z młodymi kierowcami o bezpiecznych zachowaniach na drodze.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Akcja "Trzeźwość"
Już jutro na terenie województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Groził i niszczył sprzęty domowe
Policjanci ze Szczyrku zatrzymali 20-latka, który wtargnął do mieszkania sąsiadów, wszczął z nimi awanturę, w trakcie której niszczył sprzęty domowe i groził im śmiercią. Za przestępstwa te grozi mu teraz pięcioletni pobyt za kratami.
-
Ćwiczenia służb mundurowych
W Wigilię w mikołowskiej komendzie odbyły się ćwiczenia sztabowe w ramach doskonalenia współpracy służb mundurowych. W holu komendy został podłożony "ładunek wybuchowy". Ewakuowano pracowników i petentów. Podejrzany pakunek umieszczony pod świąteczną choinką zabezpieczyli policyjni pirotechnicy.
Mikołów Szkolenia i ćwiczenia -
Makabryczne odkrycie
Do nietypowego i niecodziennego odkrycia doszło w minioną sobotę na ul. Pieczki w Świętochłowicach. W mieszkaniu usytuowanym w strychowej części budynku, skrajnie wyczerpaną 69-letnią kobietę, odnaleźli sąsiedzi. Wezwani na miejsce ratownicy pogotowia ratunkowego odnaleźli jednak coś jeszcze...
-
Ostrożnie z fajerwerkami!
Sylwester i Nowy Rok, to dni szampańskiej zabawy i odpalania fajerwerków. Zadbajmy jednak o to, aby sylwestrowa beztroska nie wpłynęła negatywnie na nasze bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się wyrobami pirotechnicznymi.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Policjant po służbie zauważył pijanego kierowcę
Bytomscy funkcjonariusze zatrzymali pijanego 21-latka, który kierował samochodem. Nietrzeźwego kierującego zauważył policjant po służbie i powiadomił dyżurnego bytomskiej komendy. Mieszkaniec Świętochłowic miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Teraz mężczyzna straci prawo jazdy, ponadto grozi mu do 2 lat więzienie oraz grzywna.
Bytom Nietrzeźwi kierujący -
Policjanci zatrzymali sprawcę pobicia 4-latka
Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności pobicia 4-letniego chłopca. Stróżów prawa powiadomiło pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziecko w stanie ciężkim do szpitala. Zatrzymane zostały trzy osoby - matka dziecka, jej konkubent oraz matka tegoż mężczyzny.
-
Bezpieczny Weekend-Boże Narodzenie 2013
Przez całe święta prowadzona była akcja Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenia 2013. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 2 tysiące śląskich policjantów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji....
KWP w Katowicach Ruch Drogowy
-
Sprawca wypadku aresztowany
Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich, na wniosek prokuratury i policjantów, tymczasowo aresztował 24-letniego sprawcę wypadku drogowego. W niedzielny wieczór w Siemianowicach Śląskich potrącił on 18-letniego pieszego. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.
Siemianowice Ruch Drogowy -
Areszt za groźby
27-letni bielszczanin najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął sąd na wniosek policji i prokuratury. Zarzuca się mu kierowanie wobec 50-letniego mężczyzny gróźb oraz zmuszanie go do określonego zachowania.
Bielsko-Biała Przestępczość kryminalna -
Kryminalni przejęli ponad 70 działek amfetaminy
Bytomscy kryminalni zatrzymali 23-latkę podejrzaną o posiadanie narkotyków. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę, z której można było przygotować ponad 70 dilerskich działek. Kobieta usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.
Bytom Przestępczość narkotykowa
-
Zabezpieczony nielegalny towar
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tyskiej komendy, zabezpieczyli perfumy i kosmetyki z naniesionymi podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Łączna wartość „lewego towaru” wynosi około 17 000 złotych. Właścicielkom, które wprowadziły do obrotu nielegalny towar, może grozić 2-letni pobyt w więzieniu.
Tychy Przestępczość gospodarcza
-
Opłatek u policyjnych muzyków
Generał Krzysztof Jarosz, przed świętami Bożego Narodzenia, spotkał się z Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Życzył policjantom - muzykom wszelkiej pomyślności i gratulował sukcesów, które były ich udziałem w mijającym roku. Przypomnijmy, że w 2013 roku orkiestra świętowała swoje czterdziestolecie.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Katowicki policjant stanął na podium
Policjant z katowickiego oddziału prewencji policji w Katowicach zajął 3 miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin IBK juniorów i seniorów w Zambrowie. Zawody organizowanych przez mazowiecko – podlaski Klub Karate skupiły ponad 100 zawodników z całej Europy, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych.