Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zlikwidowali przydomową bimbrownię
Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali przydomową bimbrownię. Policjanci zabezpieczyli 240 litrów zacieru, ponad 660 litrów gotowego alkoholu etylowego, a także aparaturę służącą do jego produkcji. Uszczuplenie z uwagi na podatek akcyzowy wyniosło blisko 29 tys. zł. Właściciel nielegalnej produkcji, 63-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, usłyszał zarzuty i teraz grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.
Żywiec Przestępczość alkoholowa -
Uroczysta przysięga żołnierzy WOT na raciborskim rynku z udziałem Policji
Wczoraj na raciborskim rynku odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W wydarzeniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Jacek Stelmach oraz Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu podinsp. Marek Ryszka. Była to też doskonała okazja do promocji służby w Policji.
Racibórz -
Szybki wyrok w sprawie kierowcy z zakazem sądowym
Na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Podczas legitymowania 29-letniego mężczyzny okazało się, że posiada on aż dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi od razu podjęli decyzję o zastosowaniu trybu przyspieszonego, który umożliwia szybkie osądzenie sprawcy.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Policjanci zabezpieczali mecz na nowo otwartym stadionie w Katowicach
Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, wspólnie z policjantami z katowickiego oddziału, częstochowskiego i bielsko-białego pododdziału prewencji oraz Ogniwa Konnego częstochowskiej komendy zabezpieczali mecz otwarcia na stadionie przy ul. Nowej Bukowej. Niestety w trakcie zabezpieczenia pseudokibice gospodarzy oraz gości złamali obowiązujące prawo, odpalając materiały pirotechniczne na sektorach. Do szpitala trafił jeden kibic, który spadł z trybuny.
Katowice Zabezpieczenie imprez masowych -
„Cyberkind:_Unite Against Hate”
„Cyberkind:_Unite Against Hate” taki tytuł nosi projekt społeczny, stworzony przez uczennice 3 klasy I Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Smolenia w Bytomiu. Ma on na celu walkę z hejtem i cyberprzemocą poprzez edukację. Istotna jest świadomość społeczna oraz wsparcie osób, które stały się ofiarami agresji online. Inicjatywa zajmuje się rozpowszechnianiem informacji na temat konsekwencji prawnych i moralnych hejtu oraz cyberprzemocy.
Bytom Profilaktyka -
Policjanci uratowali życie mężczyźnie w stanie hiperglikemii
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej uratowali mężczyznę, który spał w samochodzie nad rzeką Brennicą w Górkach Wielkich. Początkowo podejrzewano, że może być pod wpływem alkoholu, ale szybko okazało się, że prawdopodobnie cierpi na cukrzycę i jego stan jest poważny. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy i interwencji ratowników medycznych mężczyzna trafił do szpitala i otrzymał niezbędną pomoc.
KWP w Katowicach Pomagamy i chronimy -
Młody Sasquatch gotowy do służby w terenie
Najmłodszy policyjny wierzchowiec z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie zdobył drugi stopień atestu. A to oznacza, że oprócz możliwości pełnienia służby patrolowej w terenie, może „działać” w policyjnych zabezpieczeniach o podwyższonym stopniu ryzyka np.: pełnić służbę w miejscach mocno zatłoczonych, zabezpieczać imprezy sportowe, festyny, demonstracje czy koncerty.
Częstochowa -
Zakończenie kolejnego kursu podoficerskiego zrealizowanego w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie
Dzisiaj w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zakończyło się szkolenie zawodowe podoficerskie. 24 policjantów przystąpiło do egzaminu końcowego, który dla wszystkich kursantów zakończył się pozytywnie. Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Kiedrzyn pogratulował wszystkim zdanego egzaminu i życzył dalszej pomyślności w służbie.
Częstochowa -
Kradzież na autostradzie – szukamy świadków
Tarnogórscy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców kradzieży przewodów elektrycznych ze słupów oświetleniowych na odcinku autostrady A1, do której doszło na przestrzeni ostatnich kilku dni. Nieznani sprawcy swoim działaniem spowodowali straty sięgające około 100 tysięcy złotych. Zwracamy się do wszystkich, którzy przejeżdżali w tamtym miejscu, o informację na temat podejrzanych osób, lub pojazdów w tym rejonie. Informacje można kierować pod numer telefonu 47 853 42 55 lub alarmowy 112.
Tarnowskie Góry Kradzieże -
Przejęli papierosy i alkohol bez akcyzy
Sosnowieccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 61-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli ponad 30 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 40 litrów nielegalnego alkoholu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych wyrobów oszacowano na około 45 tysięcy złotych.
Sosnowiec Przestępczość gospodarcza -
Policjant po służbie odnalazł zaginionego
Policyjna służba nie kończy się w momencie zdjęcia munduru i wyjścia z jednostki. Pewien rodzaj zaangażowania zostaje z nimi także w czasie wolnym. Potwierdził to st. post. Robert Tkocz z Komisariatu Policji I w Katowicach, który odnalazł zaginionego 85-latka.
Katowice Policjantem jest się zawsze -
Jaworzniccy kryminalni przejęli 2,5 kg narkotyków
Kryminalni z jaworznickiej komendy wpadli na trop mężczyzny podejrzewanego o posiadanie większej ilości narkotyków. Ich przypuszczenia potwierdziły się w trakcie przeszukania. Za posiadanie blisko 2,5 kilogramów środków odurzających 32-latek został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Jaworzno Przestępczość narkotykowa -
Groźny wypadek z udziałem rowerzysty
Policjanci z Mysłowic wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Wybickiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście, doprowadzając do zderzenia. 34-letni cyklista z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.
Mysłowice Ruch Drogowy
-
VII zawody strzeleckie OPP w Katowicach zostały rozstrzygnięte
Na strzelnicy sportowej Dzierżno w Pyskowicach odbyły się VII Zawody Strzeleckie o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP w Katowicach. Zawodnicy konkurowali w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej instruktorów. W atmosferze zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy wyłoniono najlepszą drużynę oraz najlepszego strzelca.
OPP -
Sierż. Patryk Grzybowski z częstochowskiej drogówki ukończył "Setkę Komandosa"
Policjant z częstochowskiej drogówki sierż. Patryk Grzybowski wziął udział w „Setce Komandosa”. Spośród 714 zawodników, którzy ukończyli bieg na dystansie 100 km, był również nasz policjant. Serdecznie gratulujemy!
Częstochowa -
Policyjne ćwiczenia na Arenie Katowice
Śląscy policjanci przeprowadzili ćwiczenia symulacyjne na nowym stadionie w Katowicach. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu porządku publicznego podczas meczów piłkarskich. W ćwiczeniach udział wzięli insp. Jacek Stelmach Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz mł. insp. dr Artur Orman Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach.
Katowice Szkolenia i ćwiczenia
-
Katowiccy policjanci pomogli uratować małą sarnę
Policjanci codziennie zmagają się z różnego typu interwencjami. Tym razem otrzymali nietypowe zgłoszenie. Mundurowi z katowickiej drogówki pomogli uratować małą sarnę.
Katowice Akcje pomocowe -
Podziękowania dla czeladzkich policjantów za uratowanie nastolatków
Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Czeladzi wpłynęły podziękowania od rodziców jednego z nastolatków, którzy uczestniczyli w nocnym pościgu zakończonym w Bytomiu. Rodzice docenili pracę policjantów podkreślając, że dzięki szybkiej interwencji udało się uniknąć tragedii.
Będzin Podziękowania -
Podziękowanie dla mundurowego z komisariatu II
Wdzięczna kobieta wystosowała do Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu podziękowanie. Chciała wyrazić swoje słowa uznania dla mundurowego z Komisariatu Policji II, st.post. Stanisława Migalskiego, który odnalazł na terenie Dąbrowy Górniczej należący do niej plecak i przekazał go kolegom z dąbrowskiej komendy. Dzięki temu zguba trafiła z powrotem do właścicielki.
Sosnowiec Podziękowania -
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego
To, że w pobliżu nie ma policjantów w pełnym umundurowaniu nie oznacza, że poszukiwani mogą czuć się bezkarnie. Przekonał się o tym młody mężczyzna awanturujący się w tramwaju na terenie Zabrza. Policjant z Komisariatu II Policji w Zabrzu, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który jak się okazało był poszukiwany.
Zabrze Interwencje, Policjantem jest się zawsze, Poszukiwani