Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zostawcie mojego kolegę....!
Bytomscy policjanci zatrzymali 60-latka, który pobił ratownika medycznego. Zdarzenie miało miejsce wczoraj po południu przy ul. Olimpijskiej. Pokrzywdzony 33-latek doznał urazu głowy. Teraz sprawcy napaść na funkcjonariusza publicznego grozi do 3 lat więzienia.
Bytom Bójki i pobicia -
Z siekierą na policjantów.
Policjanci ogniwa interwencyjnego zostali zaatakowani siekierą przez nietrzeźwego 42-letniego mieszkańca Świętochłowic w trakcie przeprowadzania interwencji. Dzięki zachowanej czujności i dobremu wyszkoleniu nie odnieśli żadnych obrażeń. Napastnik został obezwładniony, a następnie zatrzymany.
Świętochłowice Ataki na policjantów -
Skuteczne legitymowanie.
Nawet 12 lat więzienia grozi 23-letniemu młodzieńcowi, który na ulicy Mickiewicza napadł i obrabował mieszkańca Czeladzi. Bandyta został zatrzymany przez policjantów z katowickiego oddziału prewencji. Skradziony w wyniku napadu telefon wrócił do właściciela.
Katowice Rozboje -
Policyjne działania „NURD”
Już jutro na terenie naszego województwa policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Ruch Drogowy -
Święto Policji w Częstochowie
W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości, policjanci częstochowskiego garnizonu policji oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. Akty mianowania wręczył mundurowym Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz oraz Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Artur Bednarek.
Częstochowa Uroczystości
-
Policjanci zabezpieczali zlot motocyklowy
Policjanci myszkowskiej drogówki zabezpieczali trasę przejazdu kawalkady motocyklowej w której uczestniczyło blisko 200 jednośladów. Parada została zorganizowana przez Myszkowski Klub Motocyklowy w ramach „II Skalnego Zlotu Motocyklowego”. Była to też znakomita okazja do promowania kampanii motocyklowej śląskiej policji "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo".
Myszków Ruch Drogowy -
Groził, że obleje ją kwasem
Policjanci z Mikołowa zatrzymali 22-latka, który zastraszał swoją byłą partnerkę. Para rozstała się kilka tygodni temu i od tego czasu mężczyzna nie dawał 18-latce spokoju.Gdy agresor zagroził, że obleje jej twarz kwasem, zdesperowana dziewczyna zgłosiła sprawę policji.
Mikołów
-
Rozbojarze w rękach policjantów
Policjanci z Bytomia zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w parku miejskim napadli na 23-latka. Napastnicy pobili go, a następnie zabrali mu plecak i telefon komórkowy. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.
Bytom Rozboje
-
Nie pomogły im kominiarki
Policjanci z komisariatu III w Zabrzu zatrzymali 17-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 53-letnim mężczyźnie. Sprawca, działając z jeszcze jednym przestępcą, wszedł do mieszkania pokrzywdzonego celem dokonania kradzieży. Kiedy właściciel zorientował się, że w mieszkaniu przebywają przestępcy, usiłował ująć napastników, został jednak pobity, a sprawcy z łupami uciekli.
-
Promile i kolizja
Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni kierowca renault, zatrzymany wczoraj przez policjantów z kłobuckiej drogówki. Nie dość, że jechał na „podwójnym gazie”, to na dodatek spowodował kolizję drogową.
Kłobuck Nietrzeźwi kierujący -
Złodzieje trakcji w rękach policjantów
Policjanci z Katowic zatrzymali sprawców kradzieży kilkuset metrów elektrycznej trakcji tramwajowej. Zatrzymani to mieszkańcy Rudy Śląskiej, Mysłowic i Częstochowy. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym.
Katowice Kradzieże -
Starsi panowie w akcji
Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który pobił 83-letniego mieszkańca Rybnika przy pomocy drewnianej laski. Jak się okazało napastnik był niewiele młodszy. Strasi panowie zostali rozdzieleni przez przypadkowego świadka. Dzieki jego reakcji nie doszło do tragedii.
Rybnik Bójki i pobicia -
Trzech pijanych wandali w rękach policyjnych wywiadowców
Tyscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku trzech pijanych wandali. Młodzi mężczyźni z „nudów” zniszczyli reklamy sklepowe i lusterko w zaparkowanym obok samochodzie. Dzisiaj, po wytrzeźwieniu, będą się „tłumaczyć” z popełnionych czynów.
Tychy Wandalizm -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich
Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, wraz kolegami z Tarnowskich Gór oraz funkcjonariuszem Służby Celnej z psem Koksem wyszkolonym do wykrywania narkotyków, zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli 90 krzewów tej rośliny oraz 165 „działek” gotowej marihuany. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 31 lat, którzy zajmowali się nielegalną uprawą.
Tarnowskie Góry Przestępczość narkotykowa
-
Święto Policji w chorzowskim garnizonie
Chorzowscy policjanci obchodzili wczoraj swoje święto. Z tej okazji odbył się w Starochorzowskim Centrum Kultury uroczysty apel, na którym wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.
Chorzów Uroczystości
-
Bezpieczne wakacje z kłobucką policją
Kłobuccy policjanci odwiedzili drugą grupę dzieci przebywających na półkoloniach w jednej ze szkół językowych w Kłobucku. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać podczas wakacji oraz poznawały tajniki pracy technika kryminalistyki.
Kłobuck Profilaktyka
-
Policjanci zapobiegli samobójstwu
Prawie dwie godziny policjanci z Rybnika poszukiwali wczoraj 76-latka, który pozostawił list pożegnalny i wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Mężczyzna został odnaleziony tuż przed północą w zaroślach, w rejonie ulicy Wandy. Odnalezionym zajęła się rodzina.
Rybnik Zaginięcia i poszukiwania -
Bezpieczne Zabrze – działania Policji
Zabrzańscy policjanci, wspierani przez mundurowych z Oddziału Prewencji w Katowicach, przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Ich celem było przeciwdziałanie przestępczości samochodowej, narkotykowej oraz rozbójniczej. W trakcie prowadzonych działań kontrolowano także stan trzeźwości kierowców oraz realizowano zadania wynikające z planu akcji „Bezpieczne Wakacje 2014”.
Zabrze Akcje policyjne
-
Sztandar dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach uzyska dzisiaj swój sztandar. Uroczystość nadania, poświęcenia i jego wręczenia odbędzie się o 13.00 w Szkole Policji w Katowicach. Dzisiejszy dzień jednocześnie zainauguruje rok obchodów XXV-lecia Stowarzyszenia.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w śląskim garnizonie
Śląscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pn."Trzeźwość". Mundurowi skontrolowali ponad 28 tys.kierowców. Niestety 150 kierujących prowadziło swoje pojazdy po alkoholu...
KWP w Katowicach Ruch Drogowy