Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
BezNuda na wakacjach
Upragnione wakacje, dobra pogoda, uczucie wolności i zmiana harmonogramu dnia sprawia, że każdy młody człowiek marzy, aby oderwać się od szarości dnia codziennego i przeżyć niepowtarzalną przygodę. Coś, czym będzie się można pochwalić po powrocie do szkoły przed koleżankami i kolegami. Niestety, zdarza się też tak, że wypoczynek z jakiegoś względu przeradza się czasami w tragedię. Nie każdy bowiem pomysł na zabawę i relaks okazuje się dobry i bezpieczny.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Śmiertelny wypadek na DW-491
Kłobuccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 22-letni kierujący hondą accord. Trzech pasażerów z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.
Kłobuck Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Dziecko wypadło z II piętra
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w dzielnicy Mikulczyce. Z okna mieszkania na II piętrze wypadła 8-letnia dziewczynka. Dziecko przebywa obecnie pod opieką lekarzy zabrzańskiego centrum pediatrii. Jej rodzice w tym czasie byli pijani.
Zabrze Nietrzeźwi opiekunowie
-
Utonął podczas kąpieli
W minioną sobotę po 16.00 na kąpielisku w Złotym Potoku wyłowiono zwłoki 19-letniego mieszkańca powiatu włoszczowskiego. Jak wstępnie ustalono, mężczyzna utonął podczas kąpieli. To kolejna już "ofiara wody" w tym sezonie.
Częstochowa Utonięcia -
Zostawiła psy w rozgrzanym samochodzie i poszła w góry
Mieszkaniec Knurowa uratował dwa psy, które były zamknięte przez 1,5 godziny w samochodzie. Pojazd stał zaparkowany w nasłonecznionym miejscu na parkingu pod Czantorią w Ustroniu. 32-latek, widząc wycieńczone zwierzęta w rozgrzanym aucie, zadzwonił na policję i wybił szybę. W tym czasie 60-letnia właścicielka czworonogów przebywała w górach.
Cieszyn Przestępczość przeciwko zwierzętom -
Omal nie potrącił policjanta
Policjanci z siemianowickiej drogówki zatrzymali po pościgu kierowcę volkswagena, który omal nie potrącił interweniującego mundurowego. Mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Za przestępstwo to grożą mu teraz 2 lata więzienia.
Siemianowice Nietrzeźwi kierujący -
Zlikwidowali domową plantację
Siemianowiccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali kolejnego plantatora. W swoim mieszkaniu uprawiał on konopie indyjskie oraz posiadał przygotowany susz marihuany. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na 25 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi teraz do 8 lat więzienia.
Siemianowice Przestępczość narkotykowa -
Policjanci zapobiegli tragedii
Policjanci z tyskiej komendy uratowali życie 32-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii. Desperat trafił już pod opiekę lekarzy.
Tychy Samobójstwa -
Kolejna uratowana osoba przez patrol wodny
Na zbiorniku wodnym Pławniowice w sobotę policjanci patrolu motorowodnego pomogli dopłynąć do brzegu 60-letniemu mężczyźnie. Przecenienie własnych sił i brak rozwagi mogło zakończyć się tragicznie.
KWP w Katowicach Utonięcia -
Ratunek przybył na czas
W sobotnie popołudnie policjanci patrolu motorowodnego z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uratowali przed utonięciem w zbiorniku Pogoria I w Dąbrowie Górniczej mężczyzn z wywróconego kajaku. Do incydentu przyczynił się alkohol oraz brak sprzętu asekuracyjnego.
KWP w Katowicach Utonięcia -
Ponad setka zarzutów dla złodziejskiej szajki
Dzięki determinacji kryminalnych z Żor, z wyjątkowo uciążliwej dla mieszkańców przestępczej działalności, rozliczeni zostali trzej złodzieje. W sumie śledczy przedstawili im ponad 100 zarzutów. Za kradzieże grozi im do 5 lat więzienia, za włamania dwa razy tyle.
Żory Kradzieże z włamaniem, Kradzieże -
I Zagłębiowski Festyn z okazji Święta Policji
Z okazji zbliżającego się Święta Policji na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie, odbył się I Zagłębiowski Festyn zorganizowany przez policjantów z Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. Współorganizatorami imprezy były władze samorządowe tych miast. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.
Dąbrowa Górnicza Uroczystości
-
Nietrzeźwa matka przewoziła autem swoją 3-letnią córeczkę
Policjanci z Tychów zatrzymali 40-letnią kobietę, która wsiadła za kierownicę swojego samochodu mając w organizmie blisko pół promila alkoholu. Kobieta przewoziła w aucie swoją 3-letnią córeczkę. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Tychy Nietrzeźwi kierujący -
Tymczasowy areszt za pobicie sąsiada
Tarnogórscy policjanci z zespołu wywiadowców zatrzymali 28-letniego tarnogórzanina, podejrzanego o ciężkie uszkodzenia ciała 54-letniego mężczyzny. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Tarnowskie Góry Pobicia -
Kolejny złodziej łańcuszków w rękach policjantów
Policjanci z Bytomia zatrzymali po pościgu 35-latka, który zerwał z szyi kobiety złoty łańcuszek. Mężczyzna usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Bytom Kradzieże
-
Policjant z Żor w szeregach Pokojowego Patrolu WOŚP
Żorski policjant z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego już niebawem wystąpi w szeregach Pokojowego Patrolu na jubileuszowym 20. Przystanku Woodstock. Sierżant sztabowy Łukasz Rzymanek został właśnie absolwentem Centrum Wolontariatu Uniwersytetu WOŚP mieszczącego się w miejscowości Szadowo-Młyn. Jest jednym z setek wolontariuszy, którzy niosąc pomoc innym poświęcają bezinteresownie swój wolny czas.
Żory Policyjne pasje -
Bezpieczne półkolonie z tyskimi policjantami
Policjanci z Tychów odwiedzili dzieci spędzające półkolonie w klubie osiedlowym „Magdalenka” i „Orion”. Koloniści w trakcie profilaktyczno-edukacyjnego spotkania przypomnieli sobie najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać podczas wakacji. Policjanci zwrócili uwagę również na to, jak zachowywać się odpowiedzialnie po zakończeniu wakacji.
Tychy Profilaktyka
-
15-lecie utworzenia Szkoły Policji w Katowicach
Wczoraj z okazji zbliżającego się Święta Policji odbyła się msza święta w intencji policjantów. Następnie na placu Sejmu Śląskiego odbyły się uroczyste obchody 15 rocznicy utworzenia katowickiej szkoły policji. W uroczystościach wziął udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta wraz ze swoimi zastępcami oraz Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Obchody święta Policji w Zabrzu
W Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz oraz Komendant Miejski Policji w Zabrzu mł.insp. Dariusz Wesołowski wręczyli policjantom mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse na wyższe stopnie policyjne w sumie otrzymało 168 funkcjonariuszy.
Zabrze Uroczystości -
„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”
Myszkowscy policjanci przyłączyli się do ogólnokrajowej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Podczas wczorajszych działań „Trzeźwość” mundurowi kontrolowali kierowców, a wzorowym rozdawali naklejki propagujące akcję.
Myszków Ruch Drogowy