Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
86-latkę z zanikami pamięci odnaleziono przy nasypie kolejowym
Policjanci z komisariatu V w Sosnowcu odnaleźli poszukiwaną od piątku 86-letnią mieszkankę Dąbrowy Górniczej. Cierpiącą na zaniki pamięci kobietę znaleziono wyziębioną przy nasypie torowiska prowadzącego przez ulicę Wileńską w kierunku Maczek.
Sosnowiec Zaginięcia i poszukiwania -
Zatrzymany za kradzież rozbójniczą
Najbliższe 10 lat może spędzić za kratami 64-letni czechowiczanin, który w jednym z bielskich sklepów skradł kosmetyki, a następnie zaatakował ekspedientkę. Policjanci z komisariatu I zatrzymali sprawcę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.
Bielsko-Biała Rozboje -
Zatrzymany za alarm bombowy
W sobotę 36-letni gliwiczanin zadzwonił pod numer alarmowy z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w bloku przy ul. Warszawskiej. Dzięki policjantom z II komisariatu mężczyzna został szybko namierzony. Przypominamy: za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.
Gliwice Fałszywe alarmy -
17-latek bez uprawnień jazdę zakończył w rowie
Za popełnienie szeregu wykroczeń drogowych odpowie 17-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Chłopak wsiadł za kierownicę samochodu będąc w stanie po użyciu alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód, który pożyczył od swojego kolegi nie miał aktualnych badań technicznych oraz opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia oc. Młody kierowca jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Tam zauważyli go policjanci z Gilowic.
Żywiec Ruch Drogowy -
Podsumowanie pracy jaworznickiej Policji
W Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie odbyła się roczna narada służbowa podsumowująca działania jaworznickiej Policji w 2014 roku. W spotkaniu udział wziął I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus.
Jaworzno Jakość i zarządzanie
-
Policjanci uratowali desperata
Policjanci uratowali życie 31-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii. Desperat trafił już pod opiekę lekarzy.
Tychy Samobójstwa -
Sznupek na „Krasnal Cup 2015” w Kłobucku
Policjanci z Kłobucka wspólnie z maskotką - Sznupkiem uczestniczyli w I Turnieju Piłkarskim „Krasnal Cup 2015”. Wizyta stróżów prawa na tych zawodach wpisuje się w prowadzone działania pod nazwą „Bezpieczne ferie”, które mają przekonać najmłodszych do aktywnego, a tym samym zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
Kłobuck Profilaktyka
-
Podsumowanie pracy tyskich policjantów w 2014 roku
Wczoraj o 11:00 w siedzibie Straży Miejskiej odbyła się narada roczna podsumowująca osiągnięcia tyskich policjantów w 2014 roku. Zaprezentowane zostały wyniki oraz przedstawione tegoroczne założenia i priorytety w walce z przestępczością. Podstawowy wniosek podsumowujący pracę tyskich mundurowych- mniej przestępstw przy jednoczesnym wzroście wykrywalności.
Tychy Jakość i zarządzanie
-
Policjanci przejęli ponad 1300 porcji narkotyków
Policjanci z Bytomia przejęli ponad 1300 porcji narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 7 tys. zł. Zatrzymano 19-latka, w którego mieszkaniu znaleziono amfetaminę oraz marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym. Teraz bytomianinowi grozi do 10 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa
-
O bezpiecznych feriach ze Sznupkiem
Policjanci z Kłobucka odwiedzili najmłodsze dzieci ze szkoły i przedszkolaków z Bieżenia. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt wykorzystywany przez nich w codziennej służbie oraz uczyli, jak być bezpiecznym podczas zimowych zabaw. Milusińscy mieli tez okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką śląskiej Policji – Sznupkiem.
Kłobuck Profilaktyka
-
Zatrzymani „ogródkowi” włamywacze
Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mają na swoim koncie liczne włamania do altan na terenie ogródków działkowych w bielskim Hałcnowie. Włamywacze kradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Usłyszeli już kilkanaście zarzutów.
Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Ponad kilogram marihuany w rękach policjantów
Mysłowiccy kryminalni zatrzymali 26-latkę, która posiadała przy sobie narkotyki. Policjanci przejęli ponad kilogram marihuany. Kobieta usłyszała już zarzut posiadania środków odurzających. Prokurator objął ją policyjnym dozorem.Grozi jej do 5 lat więzienia.
Mysłowice Przestępczość narkotykowa -
Czego nie dojrzy oko policjanta, dojrzy aparat
Policjanci z żywieckiej drogówki już po raz kolejny mają możliwość korzystania ze specjalistycznego aparatu z teleobiektywem. Sprzęt ten służy do ujawniania wykroczeń w ruchu drogowym polegających głównie na rozmowie przez telefon komórkowy w czasie jazdy oraz jeździe bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników dróg.
Żywiec Ruch Drogowy
-
Okradł pracodawcę i kierował pod wpływem narkotyków
Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali 24-latka, który kierował służbowym samochodem pod wpływem narkotyków. Ponadto okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest za kradzież pieniędzy swojemu pracodawcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.
Chorzów Kradzieże -
Kolejna plantacja konopi zlikwidowana
Będzińscy stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zlikwidowali wczoraj kolejną plantację konopi indyjskich. Mini uprawa narkotycznych krzewów zorganizowana była przez 22-letniego plantatora w jednym z mieszkań w będzińskiej dzielnicy Ksawera. Policjanci przejęli 4 krzewy konopi i zatrzymali 22-letniego będzinianina. Za posiadanie i uprawę konopi mężczyźnie grozi teraz kara nawet 3 lat więzienia.
Będzin Przestępczość narkotykowa
-
Podsumowanie pracy bieruńskich policjantów w 2014 roku
22 stycznia w KPP w Bieruniu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę jednostki w roku 2014. Oprócz kadry kierowniczej bieruńskiej komendy w odprawie udział wzięli Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus, władze powiatu oraz szefowe tyskiej i mysłowickiej prokuratury. Głównym tematem spotkania było omówienie wyników bieruńskiej Policji za ubiegły rok. Podczas spotkania zostały też wyznaczone plany i priorytety pracy na rok bieżący.
Bieruń Jakość i zarządzanie
-
Policyjny cios w narkobiznes. Diler za kratami
Katowiccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę związanego z przestępczością narkotykową. Wywiadowcy z oddziału prewencji i wydziału antynarkotykowego przejęli ponad kilogram amfetaminy, prawie kilogram marihuany i 200 tabletek ekstazy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Katowice Przestępczość narkotykowa
-
Odpowiedzą za pobicie i uszkodzenie ciała
Nawet kilka lat więzienia grozi trojgu agresywnym mieszkańcom Myszkowa, którzy pobili klientów jednego z lokali na terenie miasta. Najbardziej poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Decyzją prokuratora dwóch sprawców zostało objętych policyjnym dozorem. Dalej o losie całej trójki zadecyduje sąd.
Myszków Bójki i pobicia -
Zatrzymany za wywołanie fałszywego alarmu w sądzie
Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie. 57-latek usłyszy dziś zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat więzienia. Sędzia może również zdecydować, że z własnej kieszeni będzie musiał pokryć koszty akcji ratunkowej, sięgające wielu tysięcy złotych.
Bielsko-Biała Fałszywe alarmy
-
Matka z promilami
Policjanci z Myszkowa interweniowali wobec pijanej matki, która opiekowała się swoją 14-miesięczną córeczką. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie małoletniej i jej nieodpowiedzialnej matki. Policjanci wyjaśnią też czy kobieta swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
Myszków Nietrzeźwi opiekunowie