Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Z uczniami o „mowie nienawiści” w internecie
Policjanci z Kłobucka odwiedzili uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej w Kamyku. Tematem przewodnim spotkania było zachowanie nieletnich, mogące prowadzić do konfliktów z prawem. Mundurowi tłumaczyli, na czym polega i jak rozpoznawać tak zwaną „mowę nienawiści”, a także co robić, aby jej przeciwdziałać i zapobiegać.
Kłobuck Profilaktyka
-
Policjanci przejęli prawie 200 porcji amfetaminy
Policjanci z Bytomia zatrzymali 29-letniego bytomianina i przejęli prawie 200 porcji amfetaminy. Mężczyzna trzymał narkotyki w swoim mieszkaniu w centrum miasta. Podejrzany usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Miał być obywatelem Francji, okazał się poszukiwanym za zabójstwo
Dzielnicowi z Żywca zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Mężczyzna twierdził, że jest obywatelem Francji i przedstawił stróżom prawa potwierdzające to dokumenty. Policjanci nie dali się jednak „nabrać”. Jak się okazało, dokumenty były sfałszowane, a mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z Cieszyna za brutalne zabójstwo.
Żywiec Zatrzymania poszukiwanych -
Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego mieszkańca Wisły. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 47-latek z Jaworzynki został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.
Cieszyn Zabójstwa
-
Kryminalni przejęli amfetaminę, broń i amunicję
Działania policjantów z zespołu do zwalczania przestępczości narkotykowej doprowadziły do zatrzymania 32-letniego mężczyzny, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Z przejętej przez stróżów prawa amfetaminy, można było przygotować 400 działek dealerskich. Zatrzymany posiadał także bez zezwolenia broń palną i blisko 600 sztuk amunicji bojowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.
Siemianowice Broń i amunicja, Przestępczość narkotykowa -
Z rodzicami o cyberprzemocy
Na zaproszenie grona pedagogicznego będzińscy policjanci gościli w murach Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie. Tematem przewodnim wczorajszej prelekcji zorganizowanej przez stróżów prawa dla rodziców uczniów klas 5 i 6, stała się cyberprzemoc. To negatywne zjawisko wykorzystuje media elektroniczne takie jak internet czy telefonia komórkowa. W swej lekkiej odmianie, opiera się na SMS-ach i e-mailach o obraźliwej treści, przybierając głównie formę wyzywania, straszenia, lub poniżania.
Będzin Profilaktyka
-
Narada roczna w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach
W obecności I Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniewa Klimusa oraz zaproszonych gości, mundurowi z Żor podsumowali wczoraj swoje ubiegłoroczne osiągnięcia. Narada, jaka odbyła się w siedzibie żorskiego magistratu, była jednym z licznych spotkań w garnizonie śląskim, których celem jest nie tylko poddanie ocenie codziennej pracy policjantów, ale i omówienie priorytetów oraz najważniejszych zadań na kolejne miesiące.
Żory Kadry
-
Policyjna mistrzyni odwiedziła uczniów
Podczas trwającego Ogólnopolskiego Konkursu „Aktywna szkoła – Aktywny uczeń”, w Szkole Podstawowej nr 39 w Sosnowcu odbyła się prelekcja wraz z pokazem sztuk walki Judo – Ju-Jitsu. Dzięki współpracy szkoły z sosnowiecką Policją, sierżant Agnieszka Bergier - czterokrotna Mistrzyni Świata w Judo – Ju-Jitsu - zaprezentowała uczniom, jak ważny jest sport i jak bardzo pomaga w życiu, a jej także w codziennej służbie.
-
Bezpieczny, bo widoczny
Świętochłowiccy mundurowi, wspólnie z przedstawicielami urzędu miejskiego, wzięli udział w spotkaniu z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 8. Spotkanie poświęcone było tematyce bezpiecznych ferii oraz szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w drodze do szkoły i ze szkoły. Gościem specjalnym był policyjna maskotka - Sznupek, który wraz z policjantami rozdawał dzieciom odblaskowe opaski na rękę, ufundowane przez magistrat.
Świętochłowice Profilaktyka
-
Samorząd wesprze rozbudowę dąbrowskiej komendy i utrzyma finansowanie 10 etatów dzielnicowych
W Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej zaprezentowano projekt rozbudowy siedziby dąbrowskich stróżów prawa. Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji - mł. insp. Piotr Kucia - przedstawił zakres tej inwestycji, oraz koszty związane z rozbudową komendy. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania, to koniec roku 2016. Samorząd w dalszym ciągu będzie też finansował utrzymanie 10 etatów dzielnicowych.
Dąbrowa Górnicza Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Wyprawa po alkohol zakończona w celi
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sklepie przy ul. Bańgowskiej ukradli kilka butelek whisky, a następnie szarpali się z próbującym ich zatrzymać pracownikiem ochrony. Straszy ze złodziei groził ochroniarzowi nożem. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia.
Siemianowice Rozboje -
Piesi w „oku” kamery
Myszkowscy policjanci prowadzą działania „Kontrola drogowa – Pieszy”, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ich trakcie stróże prawa wykorzystują specjalny pojazd tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD), które bardzo dokładnie obrazuje popełnione przewinienia drogowe. Tym razem w „oku” kamery znaleźli się najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi.
Myszków Akcje policyjne, Ruch Drogowy
-
Mikołowscy policjanci podsumowali służbę w 2014 roku
Wczoraj odbyła się narada roczna podsumowująca pracę mikołowskich policjantów w 2014 roku. Spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie podinsp. Andrzej Wystalski. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Dawid Kaszuba.
Mikołów Kadry
-
Włamał się do dwóch sklepów - został zatrzymany
21-letni częstochowianin wpadł w ręce mundurowych zaraz po tym, jak zatrzymano 17-letnią koleżankę włamywacza, która zajmowała się sprzedażą skradzionych przez niego papierosów. Wtedy okazało się, że wcześniej włamał się także do innego sklepu, z którego skradł wyroby tytoniowe. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.
Częstochowa Kradzieże z włamaniem -
Włamywacz samochodowy zatrzymany
Dzisiaj w nocy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który włamał się do zaparkowanej przy bloku skody. Jak się okazało, nie był to jedyny „skok” mężczyzny. Śledczy ustalili, że włamał się on jeszcze do czterech innych samochodów. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.
Jaworzno Kradzieże z włamaniem -
Generał wręczył nagrody
Śląski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił najlepszych policjantów naszego garnizonu. Łącznie, z rąk generała Krzysztofa Jarosza, nagrody odebrało 64 stróżów prawa i pracowników cywilnych policji. Uroczystość odbyła się w kasynie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Ponad 90 zarzutów dla 16-latka
Bytomscy policjanci zatrzymali 16-latka, który od lipca do grudnia 2014 roku dopuścił się kilkudziesięciu przestępstw na szkodę swoich rodziców. Nieletni usłyszał już zarzuty i został przesłuchany jako nieletni sprawca. Decyzją sądu rodzinnego został umieszczony w schronisku dla nieletnich.
Bytom Przestępczość nieletnich -
Policyjna orkiestra w Telewizji Katowice
27 stycznia Orkiestra Komendy Wojewódzkiej w Katowicach miała okazję zaprezentować się na antenie TVP Katowice. Policyjni muzycy zagrali dwa utwory ze swojej drugiej płyty - „Policja Rozrywkowo”. Kapelmistrz Orkiestry KWP w Katowicach asp. Waldemar Skotarski podsumował ubiegły rok oraz całą 42-letnią działalność artystyczną muzyków.
KWP w Katowicach Kultura -
Pomoc nadeszła w ostatniej chwili
Policyjny przewodnik psa tropiącego uratował życie 26-latkowi, który zamierzał popełnić samobójstwo. Jego czworonożny przyjaciel doprowadził go wprost do miejsca, gdzie ukrywał się wyczerpany mężczyzna, który miał skaleczone nadgarstki. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta nie doszło do tragedii. Ofiara trafiła pod opiekę lekarzy.
Bielsko-Biała Samobójstwa -
Zaatakował żonę, bo chciała od niego odejść
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pobił swoja żonę i ukradł jej telefon. Mężczyzna był poszukiwany przez policjantów od poniedziałku, kiedy to pokrzywdzona zgłosiła się na komisariat i powiadomiła o rozboju. 30-latek dzisiaj usłyszy zarzuty, może spędzić za kratkami nawet 12 lat.
Rybnik Rozboje