Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Areszt dla nożownika
Kompletnie pijany, w środku dnia zaczepił znajomego w pobliżu placu zabaw dla dzieci, gdy ten przyszedł pobawić się z wnuczką. Pokrzywdzony, zaatakowany bez większego powodu, otrzymał uderzenie nożem w brzuch. Napastnik zatrzymany został przez będzińskich stróżów prawa chwilę po zdarzeniu, gdy udał się na dalszą libację. Decyzją sądu 67-letni nożownik najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.
Będzin Przestępczość przeciwko życiu -
Patrole bez granic nowoczesnym wszędołazem
Komenda Miejska Policji w Katowicach przy współpracy z 10 Harcerską Drużyną Żeglarską im. Gen. M. Zaruskiego w Katowicach zainicjowały funkcjonowanie innowacyjnych patroli przy wykorzystaniu lekkiego pojazdu terenowego, jakim jest wszędołaz. Celem patrolu w składzie: policjant Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji, dzielnicowy, harcerz oraz przedstawiciel dowódców Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej jest lustrowanie miejsc trudno dostępnych dla powszechnych pojazdów.
Katowice Akcje policyjne, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Komendant pomógł 82-latkowi, który leżał na chodniku
Gdyby nie szybka reakcja Komendanta Komisariatu Policji z Tworoga mogło by dojść do tragedii. Stróż prawa widząc leżącego na chodniku starszego mężczyznę, natychmiast ruszył na pomoc. Senior przewrócił się i upadł doznając urazu głowy oraz ręki. Okazało się, że ma problemy neurologiczne. Dzięki podkom. Piotrowi Skolikowi mężczyzna trafił do szpitala pod fachową opiekę lekarzy.
Tarnowskie Góry Ofiarni i odważni -
Motocykliści pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego
Policjanci komendy miejskiej w Katowicach, wspólnie z motocyklistami klubu „Moto Pistons Górny Śląsk” oraz Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego, przeprowadzili kolejną akcję „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” . Celem przeprowadzanych działań jest zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo motocyklistów, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.
Katowice Akcje policyjne
-
Wypił kilka piw i zasnął "na robocie"
Rybniccy policjanci zatrzymali podejrzanego w bardzo nietypowych okolicznościach. Pracownica lokalu zauważyła po przyjściu do pracy pijanego włamywacza, który spał przy barku w ogródku piwnym. Leżały przy nim opróżnione i pełne butelki piwa. Kobieta powiadomiła policjantów. 43-latek został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.
Rybnik Kradzieże z włamaniem -
Uwaga kierowcy – dzisiaj od 10.00 utrudnienia w ruchu na DK 81
Dzisiaj kontynuowane będą prace związane z odnalezieniem arsenału pochodzącego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. W związku z tym od około godz. 10:00 droga krajowa DK 81 w Mikołowie będzie zablokowana w obu kierunkach od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do zjazdu na DK 44 kierunek Tychy. Apelujemy do kierowców o uwzględnienie powyższych utrudnień podczas planowania trasy podróży.
Mikołów Ruch Drogowy -
Policjanci z Pyskowic zapobiegli tragedii
Do pyskowickiego komisariatu zadzwoniła roztrzęsiona kobieta, informując, że właśnie otrzymała wiadomość od swojego byłego partnera, który zamierza odebrać sobie życie. Policjanci bez chwili wahania rozpoczęli działania mające na celu odnalezienie mężczyzny. Pomogła była partnerka, która podała prawdopodobne miejsca, gdzie desperat może przebywać.
Gliwice Interwencje, Samobójstwa -
Spotkanie w Komendzie Wojewódzkiej na temat bezpieczeństwa obywateli
Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się spotkanie, dotyczące porozumienia o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli. Zostało ono podpisane przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertrudę Uścińską. Uczestnicy omówili propozycje inicjatyw planowanych do realizacji w nadchodzącym okresie, wpisujących się w główne cele porozumienia.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Ratowali życie i nieśli pomoc – śląscy policjanci wśród nagrodzonych w MSWiA
Szef MSWiA Joachim Brudziński spotkał się z funkcjonariuszami Policji, którzy wyróżnili się ratując ludzkie życie i zdrowie oraz niosąc pomoc w trudnych sytuacjach. Wśród nagrodzonych znaleźli się dwaj policjanci z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach. Sierż. sztab. Szymon Rębisz oraz sierż. Rafał Pałka w czerwcu pomogli na drodze 70-letniemu Panu Kazimierzowi. W uroczystości tej brał udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk.
KWP w Katowicach Nagrodzeni policjanci, Ofiarni i odważni -
Przewrócony tir zablokował drogę krajową
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej nr 1 w rejonie Brudzowic. Najprawdopodobniej w powodu wystrzału opony na jezdnię przewrócił się kierowany przez 36-latka samochód ciężarowy. Na szczęście w zdarzeniu drogowym nikt nie ucierpiał. Poważne utrudnienia w ruchu trwały do godzin przedpołudniowych.
Będzin Ruch Drogowy -
Zatrzymany wandal, który uszkodził kilkanaście aut
Policjanci z Katowic zatrzymali 21-latka podejrzewanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna w kilkunastu autach wybił szyby, uszkodził lusterka i karoserię. Do Komisariatu Policji II w Katowicach zgłosiło się już 12 pokrzywdzonych, których auta zostały uszkodzone przez wandala. Wszystkie osoby, które jeszcze nie złożyły zawiadomienia w tej sprawie, proszone są o kontakt pod nr tel. 32 200 3650.
Katowice Wandalizm -
Znaleziska pochodzące z okresu II Wojny Światowej znalezione w Mikołowie
Policjanci z Mikołowa zabezpieczyli teren, gdzie została znaleziony arsenał pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Z ziemi wykopano 350 sztuk amunicji, a także hełmy, panzerfausty, karabiny, magazynki. Na miejscu do późnych godzin nocnych działali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, straży pożarnej a także Patrol Saperski z Jednostki Wojskowej z Gliwic.
Mikołów Materiały wybuchowe -
Gardził prawem... trafił za kratki
Pomimo młodego wieku ponownie "za kratkami" znalazł się dzisiaj 21-letni czeladzianin, którego nic nie nauczył niedawny pobyt w więzieniu. Decyzją będzińskiego sądu, mężczyzna spędzi w areszcie najbliższy miesiąc między innymi za kradzież rozbójniczą, jakiej dopuścił się w poniedziałek. Na swoim koncie ma też napad na policjantów oraz pobicie swojego znajomego, którego dopuścił się chwile po opuszczeniu komisariatu policji.
Mikołów Przestępczość kryminalna, Rozboje -
"Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem" – spotkanie z młodzieżą w Pszczyńskim Centrum Kultury
W Pszczyńskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie w ramach kampanii promocyjno - informacyjnej pod nazwą "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". W inicjatywie wzięło udział blisko 250 uczniów klas mundurowych z Pszczyny i Pawłowic oraz młodzież z najstarszych klas szkół licealnych. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele wydziału doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej, profilaktyk z pszczyńskiej komendy oraz naczelnik miejscowego wydziału prewencji.
Pszczyna Kadry -
"Drugstop" - policjanci szkolą nauczycieli
Wodzisławscy policjanci, w ramach działań "Drugstop", prowadzą cykl spotkań z rodzicami i nauczycielami w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Na zaproszenie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, uczestniczyli w spotkaniu z rodzicami uczniów szkół ponadpodstawowych. Mundurowi poinformowali na temat zagrożeń jakie niosą za sobą substancje psychoaktywne. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również tego co zrobić w przypadku znalezienia takich substancji.
Wodzisław Śląski Profilaktyka -
64 Rajd Wisły – utrudnienia w ruchu drogowym
W związku z organizacją 64 Rajdu Wisły, który rozpocznie się w najbliższy piątek i będzie trwał do soboty (14-15 września br.), nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zwracamy się z apelem o takie zaplanowanie przyjazdów, aby uniknąć "kolizji" z imprezą. Jednocześnie prosimy o rozsądne i bezpieczne kibicowanie oraz respektowanie poleceń osób czuwających nad bezpieczeństwem imprezy.
Żywiec Ruch Drogowy -
W drodze na wesele zatrzymał pijanego kierowcę
Asp.szt. Marek Stasica – zastępca naczelnika wydziału kryminalnego w czechowickim komisariacie udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W drodze na wesele swojej siostry zatrzymał nietrzeźwego kierowcę renaulta, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Za przestępstwo to zatrzymanemu grożą teraz 2 lata więzienia oraz wysoka kara grzywny.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Policjanci z Kuźni Raciborskiej odebrali zaniedbanego psa
Policjanci z Kuźni Raciborskiej wspólnie z lekarzem weterynarii odebrali zaniedbanego psa. Interwencja miała miejsce wczoraj na terenie jednej z posesji w miejscowości Nędza. Zwierzę zostało przekazane pod opiekę pracownikowi fundacji OTOZ Animals oddział w Raciborzu. Znęcanie nad zwierzętami zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
Racibórz Przestępczość przeciwko zwierzętom -
Napadł na 7-latka i ukradł mu rower
W ręce policjantów z Rudy Śląskiej wpadł 45-latek, podejrzany o rozbój na nieletnim. Sprawca przewrócił jadącego na rowerze chłopca i zabrał jego bmx-a, aby go sprzedać. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu zbliżania do pokrzywdzonego i jego rodziny.
Ruda Śląska Rozboje -
Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą
Jastrzębscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która wpływała na przebieg licytacji komorniczych dotyczących nieruchomości. Postępowanie prowadzono pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, a także Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Zatrzymano 5 osób, mieszkańców Bielska-Białej. Grozi im do 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość gospodarcza