Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Obnażał się przed dziewczynkami. Zatrzymali go kryminalni z Rybnika
Rybniccy kryminalni wytropili i zatrzymali mężczyznę, który obnażał się przed małoletnimi. Do takich sytuacji miało dochodzić w różnych miejscach na Śląsku. 47-latkowi grożą teraz 3 lata więzienia.
Rybnik Przestępczość seksualna -
Zaatakował policjanta nożem
Wczoraj na ul. Katowickiej pijany mężczyzna zaatakował nożem policjanta będącego w czasie wolnym od służby. Mężczyzna posiadał wiedzę, że atakowany jest policjantem i nie reagował na wydawane przez stróża prawa polecenia. Dzielnicowy zachował zimną krew i przy użyciu technik interwencyjnych obezwładnił napastnika, a następnie odebrał mu nóż. 58-letni mieszkaniec Mysłowic usłyszy dziś zarzut czynnej napaści w warunkach recydywy za co grozi mu do 15 lat więzienia.
Mysłowice Ataki na policjantów -
Areszt za 3 tys. działek amfetaminy
Wywiadowcy z Tychów zatrzymali mężczyznę, w samochodzie którego znaleźli narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad amfetaminę, z której można było przygotować około 3 tys. działek dilerskich. Posiadanie tak znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.
Tychy Przestępczość narkotykowa
-
Uwaga: nowe tablice na drogach powiatowych
To niestandardowe oznakowanie wytypowanych przez policję, potencjalnie niebezpiecznych, odcinków dróg powiatowych powinno zadziałać. Użytkownicy niektórych ulic zobaczą tablice zaprojektowane w gliwickiej komendzie. Do pomysłu naszych funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego z entuzjazmem przyłączyło się starostwo powiatowe. Nowatorskie tablice stanowią jasną informację dla kierujących: po jezdni mogą poruszać się piesi.
Gliwice Profilaktyka -
Dzielnicowy ze sportową pasją
Aspirant sztabowy Adam Rogala jest dzielnicowym w Komisariacie Policji V w Katowicach. Jego wielką pasją są sporty wytrzymałościowo-siłowe. Dzielnicowy wielokrotnie stawał na podium w zawodach w wielokrotnym wyciskaniu sztangi. Propaguje aktywny i sportowy styl życia wśród dzieci i dorosłych i już dwukrotnie zorganizował dla młodzieży zawody sportowe w swojej ulubionej dyscyplinie.
Katowice Policyjne pasje, Sport -
Wskoczył do wody, bo miał narkotyki
Blisko dwadzieścia działek dilerskich amfetaminy i marihuany posiadał przy sobie 25-letni jaworznianin, który pływał z kolegą rowerkiem wodnym po zalewie Sosina. W trakcie kontroli przez patrol wodny mężczyzna wyrzucił niedozwolone środki i chcąc uciec, wskoczył do wody. Po chwili został zatrzymany i wciągnięty na łódź. Mężczyźnie za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.
Jaworzno Interwencje, Przestępczość narkotykowa -
Tragedia na drodze. Zginął kierowca peugeota
Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w Tworogu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem, podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 51-latek poniósł śmierć na miejscu.
Tarnowskie Góry Wypadki śmiertelne -
Zaproszenie na pierwsze Mistrzostwa Polski Policji w rajdach na orientację
Podczas rajdu Harpagan w Kwidzynie zorganizowane zostaną pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Policji w rajdach na orientację na dystansie 25 km pieszo. Serdecznie zapraszamy do udziału i sprawdzenia się z mapą oraz zawalczenia o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski. Będzie to również okazja, by tworzyć historię - nigdy wcześniej takie wydarzenie nie miało miejsca.
KWP w Katowicach Sport -
Aresztowana za oszustwa "na policjanta"
Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 27-letnią kobietę, podejrzaną o oszustwo „na policjanta”. Sprawczyni, działając z innymi osobami, podawała się za funkcjonariusza CBŚP, wyłudzając w ten sposób prawie 10 tys. zł od 80-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, kobieta została tymczasowo aresztowana.
Ruda Śląska Oszustwa -
Śląscy policjanci najlepszymi siatkarzami
Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2018. Przez dwa dni na dwóch halach sportowych policjanci walczyli o tytuł najlepszych siatkarzy. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z całej Polski. Najlepszą okazała się być reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński
Zawiercie Sport -
Już dziś oddaj przed budynkiem KWP w Katowicach!
Dzisiaj o 8.00, przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji, zaparkował Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Do godziny 13.00, każdy chętny będzie mógł oddać honorowo krew. Każdy, kto podzieli się krwią, przyczyni się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Dołącz do grona honorowych dawców krwi!
KWP w Katowicach Ofiarni i odważni -
Ku pamięci policjantów II RP - zaproszenie
Dzisiaj w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla oraz przed Grobem Policjanta Polskiego na dziedzińcu KWP w Katowicach odbędą się obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, upamiętniające ofiarę ponad 6 tys. policjantów, żołnierzy i funkcjonariuszy służby więziennej II Rzeczpospolitej. Uroczystość związana będzie także z 25 rocznicą utworzenia i poświęcenia Grobu Policjanta Polskiego. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, Komendy Głównej Policji i kierownictwo KWP w Katowicach.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Ćwiczenia obronne na terenie Częstochowy
Ładunek wybuchowy w szkole, pożar w galerii handlowej oraz wypadek autobusu i dwóch osobówek. To na szczęście jedynie scenariusze specjalnych działań pod kryptonimem "Górny Śląsk 2018", prowadzonych wczoraj od rana na terenie Częstochowy, w których uczestniczyła Policja i inne służby. Tego typu ćwiczenia są bardzo przydatne w zabezpieczaniu realnych zdarzeń i pomagają szybko zareagować w sytuacji zagrożenia.
Częstochowa Akcje policyjne, Szkolenia i ćwiczenia
-
Powołania na stanowiska oraz wyróżnienia dla policjantów śląskiego garnizonu
Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość powołania i powierzenia obowiązków na stanowiska komendantów w Myszkowie i Zawierciu. Spotkanie było także okazją do wyróżnienia policjanta nagrodą motywacyjną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz odczytania listów gratulacyjnych, skierowanych przez Komendanta Głównego Policji do 6 nagrodzonych mundurowych za ich osiągnięcia w służbie. Rozkazy wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński.
KWP w Katowicach Kadry, Nagrodzeni policjanci -
Uwaga na wypadki z rowerzystami
Sezon rowerowy w pełni, a pogoda za oknem zachęca do jazdy na dwóch kółkach. Rekreacyjne przejażdżki, ale i zorganizowane rajdy są częstym widokiem na drogach. Niestety, przekłada się to na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierujących jednośladami. Dlatego apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności!
Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Noc schronów z udziałem bytomskich policjantów
W weekend w trzech miastach naszego województwa obchodzone było nocne zwiedzanie schronów. Bytom, Chorzów i Piekary Śląskie udostępniły swoje obiekty fortyfikacyjne podczas Europejskich Dni Dziedzictwa. Uczestniczyli w tym również bytomscy policjanci, którzy zademonstrowali zatrzymanie uzbrojonych mężczyzn.
Bytom Uroczystości
-
Policjant czujny także po służbie
Mundurowy z chorzowskiej drogówki w czasie wolnym od służby wypatrzył sklepowego złodzieja. 34-letni sprawca najpierw ukrył towar w plecaku, a następnie, nie płacąc, przekroczył linię kas. Złodziej nie miał szczęścia, gdyż w tym czasie w sklepie zakupy robił policjant, który od razu go zatrzymał.
Chorzów Interwencje -
Policjanci zlikwidowali plantację marihuany
Śledczy z wydziału kryminalnego razem z policjantami z referatu do walki z przestępczością narkotykową weszli na jedną z posesji w Kozach. Znaleźli tam kilkanaście krzewów konopi. Z zabezpieczonych roślin można było przygotować ponad 500 działek dilerskich marihuany. Policjanci zatrzymali 24-letnią kobietę i jej rówieśnika, którzy prowadzili nielegalną plantację. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia.
Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa -
Zasłużeni dla Zdrowia Narodu
Blisko 60 litrów krwi oddali kom. Marcin Kozieł i asp. sztab. Zbisław Pawłowski. Wczoraj w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach, tarnogórskim policjantom wręczono odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenia wręczył Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach dr n. med. Stanisław Dyląg.
Tarnowskie Góry Uroczystości -
Podczas biesiady podpalił znajomego
Policjanci z Kłomnic zatrzymali 18-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała swojego znajomego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna psikał w pokrzywdzonego sprayem, a następnie podpalił strumień zapalniczką. 40-latek doznał poważnych obrażeń w postaci rozległych poparzeń. Prokurator i sąd wkrótce zadecydują o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego.
Częstochowa Przestępczość przeciwko życiu