Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Złoty, srebrny i brązowy medal dla policjanta z Katowic!
Sukcesem dla katowickiego policjanta zakończył się udział w VII edycji Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych. Zawody odbyły się w Hiszpanii. St. sierż. Łukasz Oślizło z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wrócił do kraju aż z trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym.
Katowice Sport -
SILESIA MARATHON - UTRUDNIENIA W RUCHU
7 października 2018 roku odbędzie się SILESIA MARATHON. Jest to impreza angażująca sporą cześć miast, przez które przebiega trasa. Zawody organizowane są na terenie Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. W czasie biegu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Zapadł wyrok w sprawie propagowania faszyzmu
Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok w sprawie przeciwko 54-letniemu mieszkańcowi Bytomia, oskarżonemu o posiadanie i prezentowanie w celu rozpowszechnienia przedmiotów propagujących faszystowski ustrój państwa. W toku śledztwa policjanci zabezpieczyli metalowe tabliczki, zapalniczki i scyzoryki ze swastykami i napisami w języku niemieckim. Przedmioty te znaleziono na jednym ze stoisk na targu staroci oraz w mieszkaniu oskarżonego.
Częstochowa Interwencje
-
Rozstrzygnięcie konkursu "Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie"
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Wojewoda Śląski, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny oraz Śląski Kurator Oświaty przed letnim wypoczynkiem ogłosili konkurs pn. "Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie". Był on adresowany do podmiotów organizujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. 28 września br. jury zebrało się, żeby ocenić nadesłane prace i spośród nich wyłonić te najlepsze. Celem konkursu było promowanie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania przez dzieci i młodzież.
KWP w Katowicach Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Policjanci z Ukrainy odwiedzili komendy śląskiego garnizonu
Mundurowi z Narodowej Policji Ukrainy i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy spotkali się z polskimi policjantami w komendach w Bielsku-Białej i Myszkowie. Stronę polską reprezentowali ich opiekunowie, przedstawiciele Szefa Misji Doradczej UE na Ukrainie (EUAM) i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Spotkanie poświęcone było problematyce zwalczania przemocy domowej i procedurze "Niebieskiej karty".
KWP w Katowicach Współpraca międzynarodowa -
Zaatakował z toporem i bagnetem w ręce
W ręce będzińskich stróżów prawa wpadł 31-letni mężczyzna, który uzbrojony w wojenny topór i sporych rozmiarów bagnet zaatakował innego mieszkańca Sławkowa. 36-latek został zaatakowany przez agresora, gdy wracał do domu z dziećmi. Na szczęście poza zdemolowaniem mienia, nie wyrządził nikomu krzywdy. Gdy na miejsce przybyli policjanci, napastnik przeniósł agresję na mundurowych wymachując w ich kierunku toporem. 31-latek trafił do policyjnego aresztu.
Będzin Przestępczość kryminalna -
Dzielnicowy wyważył drzwi, aby uratować 1,5 rocznego chłopca
Bytomski dzielnicowy uratował 1,5 rocznego chłopca, którego matka zostawiła w domu samego. Mundurowego powiadomiła kobieta, która stwierdziła, że w mieszkaniu przy ul. Reymonta od kilku godzin jest pozostawione małe dziecko, które płacze. Aby dostać się do dziecka, st. sierż. Marcin Ślósarek wyważył drzwi do mieszkania. Wezwał pogotowie i pracowników socjalnych. Chłopczyk trafił na obserwację do szpitala.
Bytom Nie reagujesz - akceptujesz -
16-latek fałszywie poinformował o podłożeniu bomby w szkole
Sosnowieccy policjanci w ciągu kilku minut ustalili sprawcę fałszywego alarmu bombowego, jaki miał miejsce wczoraj w jednej ze szkół podstawowych. Jak się okazało to 16-letni uczeń szkoły dla żartu poinformował służby o podłożeniu w niej bomby atomowej. O losie nastoletniego sprawcy zadecyduje teraz sąd rodzinny.
Sosnowiec Fałszywe alarmy -
„Tajna” akcja policji
Złodziej kieszonkowy nie wyróżnia się. Wypatruje otwartych torebek i zajętych czymś innym, niż pilnowanie dobytku ludzi. Podczas akcji rozdawania odblasków przechodniom, jedna z policjantek wcieliła się w rolę złodzieja kieszonkowego i... potajemnie naklejała nalepki na niezabezpieczone bagaże.
Katowice Profilaktyka
-
Tragiczny wypadek w Blachowni. Apelujemy o ostrożność
Częstochowscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Blachowni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem saab zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 39-latek poniósł śmierć na miejscu.
Częstochowa Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Policjanci ćwiczą przed szczytem klimatycznym
Śląscy policjanci ćwiczyli współdziałanie pododdziałów zwartych i zespołów antykonfliktowych w związku z planowanym szczytem COP24. Mundurowi doskonalili sposoby reagowania podczas zabezpieczeń manifestacji i kontrmanifestacji, gdzie może dochodzić do różnego rodzaju łamania prawa i zakłócenia porządku. Przygotowaniom mundurowych do szczytu klimatycznego z zainteresowaniem przyglądali się dziennikarze ogólnopolskich mediów.
KWP w Katowicach Szkolenia i ćwiczenia, Zabezpieczenie imprez masowych -
Międzynarodowe ćwiczenia sił policyjnych EUPST II
W dniach 24 września – 5 października 2018 r., w miejscowości Zoutkamp w Holandii, odbyła się kolejna edycja międzynarodowych ćwiczeń sił policyjnych EUPST II (European Union Police Service Training) o nazwie "Lowlands Grenade 2018". W ćwiczeniach uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.
KWP w Katowicach Współpraca międzynarodowa -
Areszt dla 56-letniego wandala
Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował 2 miesiące tymczasowego aresztu dla 56-letniego wandala, podejrzanego o uszkodzenie opon samochodowych w blisko 60 pojazdach. Za to co zrobił grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Myszków Wandalizm -
W mieszkaniu poszukiwanego trafili na narkotyki
Sosnowieccy policjanci z komisariatu IV, podczas próby zatrzymania poszukiwanego nakazem doprowadzenia mężczyzny, w zajmowanym przez niego mieszkaniu zauważyli narkotyki. Okazało się, że 37-letnia konkubina poszukiwanego w ich wspólnym mieszkaniu przechowywała łącznie blisko 480 porcji amfetaminy i 13 porcji marihuany. Kobieta została zatrzymana.
Sosnowiec Przestępczość narkotykowa -
Odzyskali skradzione auta warte pół miliona złotych
Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy wojewódzkiej odzyskali skradzionego volkswagena golfa. Dalsza praca kryminalnych doprowadziła do zabezpieczenia na terenie posesji zatrzymanego 10 pojazdów z widocznymi śladami przerobienia, a także części pochodzących z kradzionych aut. Wartość odzyskanych samochodów oszacowano wstępnie na pół miliona złotych. 49-latek usłyszał zarzut. Sprawa jest rozwojowa.
KWP w Katowicach Przestępczość samochodowa
-
Policjanci przechwycili 230 porcji narkotyków i zabezpieczyli sprzęt do ich porcjowania oraz pieniądze
Kryminalni z jaworznickiej komendy zatrzymali 31-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli marihuanę, z której można było przygotować 230 porcji dilerskich, sprzęt do porcjowania narkotyków i pieniądze w różnej walucie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Jaworzno Przestępczość narkotykowa -
Pościg za poszukiwanym listem gończym
Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II, po pościgu prowadzonym ulicami Sosnowca i Katowic, zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało, był poszukiwany wieloma listami gończymi. Na 35-latka wydano również szereg nakazów doprowadzenia do zakładów karnych, gdzie powinien odbywać zasądzone mu kary pozbawienia wolności. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, a po tym jak jego auto przewróciło się na bok, usiłował uciekać także pieszo.
Sosnowiec Ruch Drogowy, Zatrzymania poszukiwanych -
Areszt dla pijanego sprawcy karambolu
Sąd tymczasowo aresztował 25-letniego mężczyznę, który kierując w stanie nietrzeźwości podjął ucieczkę przed policją i spowodował wypadek drogowy w centrum Zabrza. W zdarzeniu uszkodzone zostały trzy pojazdy i motocykl. Ranny został również 54-letni zabrzanin, który przebywa w szpitalu.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Sportowe sukcesy policjantów z Żor
Policyjni piłkarze z Żor wywalczyli III miejsce na podium w Turnieju Piłkarskim o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA Rybnik. Jeden z mundurowych uhonorowany został również tytułem najlepszego zawodnika turnieju. Ze sportowymi trofeami powrócili ostatnio nie tylko oni, ale także inny z żorskich policjantów, który nie tak dawno zajął I miejce w biegu na 60 metrów, w swojej kategorii wiekowej.
Żory Sport -
Rudzka policja dostała defibrylator
Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej otrzymała nowy defibrylator. Urządzenie ratujące życie AED zostało pozyskane dzięki wsparciu policyjnych związków zawodowych. Defibrylator, w który wyposażono dyżurnych z komendy z pewnością zwiększy bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Nowego Bytomia, jak i osób odwiedzających komendę. W sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, policjanci będą mogli podjąć skuteczną akcję reanimacyjną jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego.
Ruda Śląska Jakość i zarządzanie