Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Trwają wszechstronne przygotowania sił policyjnych do zbliżającego się Szczytu Klimatycznego COP 24 w Katowicach. Ważnym ich elementem był rekonesans powietrzny przy wykorzystaniu śmigłowca PZL „Sokół W-3” pilotowanego przez policjantów z sekcji pilotów Lotnictwa Policji. Piloci pełniący w niej służbę, to mundurowi z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym i profesjonalnym przygotowaniem technicznym. W powietrzu spędzili po kilka tysięcy godzin. Ich wiedza i umiejętności będą przydatne m. in. przy wspólnych działaniach z policyjnymi antyterrorystami.
Dodano: 21.11.2018 KWP w Katowicach Jakość i zarządzanie, Logistyka, wyposażenie, Współpraca Policji z innymi podmiotami, Zabezpieczenie imprez masowych -
Dzisiaj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się konferencja pn „Policja bez barier - lepiej rozumiem, sprawniej pomagam”. Tematem seminarium było bezpieczeństwo Seniorów w aspekcie zadań, jakie realizują policjanci i inne podmioty publiczne. Na widowni i wśród prelegentów nie zabrakło Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich Aleksandry Wentkowskiej, przedstawicieli urzędu wojewódzkiego, policji, straży pożarnej, ZUS-u, stowarzyszeń oraz instytucji zajmujących się pomocą osobom starszym oraz przede wszystkim Seniorów.
Dodano: 21.11.2018 KWP w Katowicach Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Rusza kolejna edycja akcji prowadzonej przez policjantów ze śląskiej drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz firmy ubezpieczeniowej. „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” - to hasło przyświecające wspólnym działaniom zainicjowanym w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. W planach – jak co roku - są wizyty stróżów prawa na wieczornych mszach świętych w kościołach. Po mszy policjanci spotkają się z wiernymi i będą rozdawać elementy odblaskowe.
Dodano: 21.11.2018 Bielsko-Biała Akcje policyjne, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Bytomscy policjanci przejęli amfetaminę, z której można było przygotować blisko 500 „działek” dilerskich. Zatrzymano 29-letniego bytomianina, który dodatkowo poszukiwany był przez sąd. Teraz mężczyzna odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Dodano: 21.11.2018 Bytom Przestępczość narkotykowa -
Przez pierwsze 19 dni listopada na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata trwała kampania „19 DNI przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Tyscy policjanci aktywnie wzięli udział w projekcie, prowadząc w tym czasie działania profilaktyczne z młodzieżą na temat przeciwdziałania przemocy.
Dodano: 21.11.2018 Tychy Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Bezpieczeństwo na drogach, w szkole, w domu i podczas letniego lub zimowego wypoczynku, to najczęstsze tematy policyjnych pogadanek. Ostatnio jednak, coraz częściej pojawia się problem smogu. Pszczyńscy mundurowi wiedzą, że nie tylko kary, ale również edukacja właścicieli pieców oraz ich dzieci są w stanie przywrócić przejrzystość powietrza w regionie i tym samym wpłynąć na komfort życia mieszkańców powiatu. Dlatego też, regularnie organizują spotkania, żeby przybliżyć użytkownikom przydomowych kotłowni smogowy problem.
Dodano: 21.11.2018 Pszczyna Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
O tym jak zgubne są skutki jazdy pod wpływem alkoholu, przekonała się 45-letnia mieszkanka Jastrzębia. Kobieta podczas parkowania "nie zdążyła zahamować"i uderzyła w pojemnik z płynami, który z kolei uderzył w szybę drzwi wejściowych stacji benzynowej. Okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna jastrzębianka „wpadła” w ręce mundurowych, dzięki reakcji świadka zdarzenia.
Dodano: 21.11.2018 Jastrzębie Zdrój Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Niespełna godzinę cieszył się ze swojego łupu 30-letni sprawca rozboju. Mężczyznę namierzyli i zatrzymali kryminalni z chorzowskiej komendy. Jak się okazało, nie było to pierwsze jego przestępstwo. Za rozbój w warunkach tzw. recydywy, śledczy, wraz z prokuratorem, zawnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Dodano: 21.11.2018 Chorzów Przestępczość seksualna, Rozboje