Drugi wśród najlepszych psów policyjnych

Data publikacji 05.10.2009

Mł.asp. Marek Boroń z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wraz z psem służbowym TITEN (Bohum) zajęli II miejsce w Finale XII Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2009, organizowanych przez Centrum Szkolenia Policji. Drużynowo, mistrzostwo zajęli reprezentanci KWP w Katowicach, mł.asp. Marek Boroń z psem TITEN i sierż. Patryk Jachimczak z psem Abes.

Mł.asp. Marek Boroń z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wraz z psem służbowym TITEN (Bohum) zajęli II miejsce w Finale XII Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2009, organizowanych przez Centrum Szkolenia Policji. Drużynowo, mistrzostwo zajęli reprezentanci KWP w Katowicach, mł.asp. Marek Boroń z psem TITEN i sierż. Patryk Jachimczak z psem Abes. W zawodach uczestniczyło 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie Komendy Wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji. Uczestnicy zawodów, to najlepsi przewodnicy psów patrolowo-tropiących w Polsce. Zawodnicy startowali w trzech grupach, równolegle przystępując do trzech kategorii konkurencji wśród których były: praca węchowa, posłuszeństwo i ćwiczenia obrończe. Tytuł mistrzowski wywalczył sierż. szt. Arkadiusz Kaźmierczak z psem Talwa z KWP Radomiu. Wicemistrzostwo zdobył piekarski funkcjonariusz mł.asp Marek Boroń z 6 letnim psem Titen. Na co dzień, od 17 lat nasz przewodnik opiekuje się dwoma psami – wspomnianym wcześniej Titenem zwanym Bohum i Aurą zwaną Heidi specjalistycznym psem do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych. Jego wielka pasja i zamiłowanie jakim są psy, przełożyły się na osiągnięty wynik. Gratulacje należą się również kierownikowi drużyny asp.szt. Marcinowi Siewiertowi, który koordynuje służby przewodników psów, a swoim zapałem mobilizuje naszych przewodników do wielkiego zaangażowania w codzienną służbę.

Wyniki Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2009r.