Wrócili multimedaliści

Data publikacji 15.08.2009

Reprezentacja Polski policjantów wróciła z Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków w Vancouver. Ekipa liczyła 8 funkcjonariuszy. Śląsk wystawił trzy osobową drużynę w składzie Tadeusz Stuchlik - Komendant Komisariatu I Policji w Zabrzu, mł. asp. Janusz Miketa - KWP Katowice oraz Witold Kreihs, Szkoła Policji w Katowicach. W sumie wymienieni zdobyli 13 medali.

Reprezentacja Polski policjantów wróciła z Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków w Vancouver. Ekipa liczyła 8 funkcjonariuszy. Śląsk wystawił trzy osobową drużynę w składzie Tadeusz Stuchlik - Komendant Komisariatu I Policji w Zabrzu, mł. asp. Janusz Miketa z KWP Katowice oraz Witold Kreihs, Szkoła Policji w Katowicach. W sumie wymienieni zdobyli 13 medali.

Nasi reprezentanci głównie walczyli w konkurencjach biegowych i pływackich, ich dorobek medalowy przedstawia się następująco:
podinsp. Tadeusz Stuchlik: 3 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy w pływaniu, brązowy medal w sztafecie triathlonowej
kom. Witold Kreish: 2 złote medale w biegu przez płotki na 400m. i 110 m
mł. asp. Janusz Miketa: 2 złote medale w biatlonie i 1 brązowy w biegu po schodach, brązowy medal w sztafecie triathlonowej

W Mistrzostwach brało udział ponad 10 tysięcy reprezentantów policji, straży pożarnych, straży granicznych i innych służb mundurowych z całego świata.
Pierwsze igrzyska odbyły się w roku 1985 w San Jose w USA. Polscy policjanci wystartowali już po raz czwarty. W 2005 roku w Kanadzie wywalczyli oni 26 medali, a w 2007 roku w Australii 25 krążków, zajmując 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Natomiast podczas zawodów w minionym roku na Florydzie nasi reprezentanci zdobyli 11 medali w tym 10 złotych.