„Czas rozwinąć skrzydła”- uroczyste wręczenie świadectw absolwentom klas mundurowych
Wczoraj w Zespole Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach w uroczystej oprawie wręczono świadectwa ukończenia szkoły uczniom klas mundurowych. W szkole tej od kilku lat funkcjonują klasy o profilu policyjnym, które wspierane są przez Komendę Miejską Policji w Tychach na mocy podpisanego porozumienia. Dlatego w tym ważnym dla absolwentów dniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela tyskiej jednostki.
Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach kształci młodzież w klasach mundurowych, w tym o profilu policyjnym. Wsparcie procesu edukacyjnego w tych klasach gwarantuje podpisane porozumienie, którego stronami są szkoła i Komenda Miejska Policji w Tychach. Na jego mocy tyscy policjanci wspierają uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa, przeciwdziałania patologiom oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia młodzieży przestępczością i demoralizacją. Podpisane porozumienie stanowi również wsparcie klasy mundurowej o charakterze policyjnym, której uczniowie zamierzają wstąpić w przyszłości w policyjne szeregi.
Wczoraj absolwenci klasy o profilu policyjnym odebrali świadectwa ukończenia szkoły z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tychach – podinsp. Grzegorza Koprowskiego. To wyjątkowe wydarzenie i stała współpraca dają nadzieje, że za jakiś czas absolwenci zdecydują się wstąpić w policyjne szeregi.
Przypominamy, że w 2025 roku Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:
- 27 lutego;
- 15 kwietnia;
- 12 maja;
- 7 lipca;
- 28 sierpnia;
- 16 września;
- 23 października;
- 25 listopada;
- 30 grudnia.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Policji Śląskiej w dziale ZOSTAŃ POLICJANTEM
POLICJĘ TWORZĄ LUDZIE — TWÓRZMY JĄ RAZEM.