Wiadomości

Zawodowo policjant – poza służbą strażak ochotnik

Data publikacji 07.07.2024

Aspirant Łukasz Sąsiadek z Komisariatu Policji w Pyrzowicach po godzinach swojej służby jest aktywnym strażakiem-ochotnikiem. W ubiegły weekend, wspólnie ze swoimi kolegami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossach, wziął udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, organizowanych na terenie kompleksu sportowego Piasta Ożarowice. Dzieląc swoją pasję z życiem zawodowym, każdego dnia służy i pomaga mieszkańcom.

Przygoda aspiranta Sąsiadka z działalnością w ochotniczej straży pożarnej zaczęła się gdy miał 12 lat. Wstąpił wtedy do młodzieżowej drużyny pożarniczej, a kończąc 18 rok życia, ukończył kurs podstawowy i stał się pełnoprawnym strażakiem-ochotnikiem. Od 2011 roku swoją pasję dzielił także z pracą zawodową w policyjnym mundurze. Na początku swojej policyjnej drogi, związany był z wydziałem prewencji, gdzie po roku przeniósł się do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Po ponad dekadzie trafił do komisariatu w Pyrzowicach, w którym służy do dzisiaj.

W tym roku, po kilkuletniej przerwie, wrócił do struktur pożarniczych w gminie Ożarowice, a 29 czerwca, razem ze strażakami-ochotnikami, wziął udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się na terenie klubu Piasta Ożarowice.

Żona oraz syn aspiranta Sąsiadka dzielą razem z nim jego pasje i wspólnie biorą czynny udział w życiu jednostki pożarniczej w Ossach. Na wspomnianych zawodach w Ożarowicach, wzięli udział całą rodziną, zajmując 4 miejsce.

Codzienna służba w Policji, a także chęć niesienia pomocy poza nią, to doskonałe odzwierciedlenie hasła „Pomagamy i chronimy”, które przewodzi wszystkim mundurowym. Sukcesy na arenach zmagań pożarniczych, to jednak nie wszystkie osiągnięcia, którymi może pochwalić się aspirant. Gotowość do działania w każdej sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy, udowodnił 12 czerwca ubiegłego roku. Wtedy, wspólnie z dzielnicowym z Pyrzowic, podjął pilotaż rannego 2-latka, który w porę trafił pod opiekę lekarzy.

na zdjęciu aspirant Sąsiadek przy radiowozie

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze swoich pasji i zaangażowania w sprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tarnogórskiego, jednocześnie życząc mu wielu sukcesów w codziennej policyjnej służbie, a także udanych i bezpiecznych akcji, jako strażak-ochotnik.

  • na zdjęciu aspirant Sąsiadek w mundurze strażackim przed wozem strażackim wraz z żoną
  • na zdjęciu aspirant Sąsiadek przed wozem strażackim
  • na zdjęciu pompa wodna na przyczepie, obok niej strażacy ochotnicy, wśród nich, w centralnej części zdjęcia aspirant Sąsiadek
Powrót na górę strony