Wiadomości

Podziękowania dla piekarskich policjantów za uratowanie życia

Data publikacji 10.06.2024

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi i właściwe wykonywanie obowiązków służbowych, to główne dewizy przyświecające policjantom w ich codziennej służbie. Jesteśmy po to, by pomagać i chronić. To już kolejny raz, gdy piekarscy mundurowi pokazują, że są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji. Wdzięczność osób, którym pomagamy, jest dla nas najlepszą nagrodą.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego piekarskiej komendy podczas patrolu dworca autobusowego zauważyli kobietę, która przytrzymywała seniorkę i wzywała pomocy. Mundurowi natychmiast podjechali na miejsce, gdzie ustalili, że matka kobiety wzywającej pomocy straciła przytomność i po chwili przestała oddychać. Policjanci przystąpili do reanimacji, a po przyjeździe ratowników i przekazaniu im czynności, udzielali dalszej asysty.
Szybka reakcja oraz zdecydowane działanie mundurowych, pozwoliły uratować życie 75-latce. Mieszkanka Piekar została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy. 
W piątek do piekrskiej komendy wpłynęła wiadomość z podziękowaniami od uratowanej seniorki.

Zrzut ekranu z wiadomością przesłaną od seniorki: "Dzień dobry. Serdecznie chciałam podziękować panom policjantom za szybką i sprawną pomoc w ratowaniu mi życia, w wydarzeniu z 2 czerwca. Jesteście wspaniali i jeszcze raz dziękuje bardzo"

Powrót na górę strony