Wiadomości

Śląscy oficerowie Policji na konferencji w Bawarii

Data publikacji 31.03.2024

Od 25 do 27 marca w niemieckim Ainring odbyła się 18. Policyjna Międzynarodowa Konferencja Wielkanocna „Ainringer Ostertage”, organizowana przez Instytut Kształcenia Policji Bawarskiej. Polską Policję reprezentowali Komendant Miejski Policji w Jaworznie - insp. dr Piotr Uwijała oraz Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Katowicach - mł. insp. Marek Żyła. W zorganizowanym przez stronę niemiecką przedsięwzięciu, udział wzięło ponad 110 oficerów Policji z Europy, Azji i Afryki. Tematem tegorocznego spotkania było „Przywództwo w trudnych i wymagających czasach”.

Zdjęcie słuchawek leżących na stole przy tabliczkach z nazwiskami uczestników konferencji

Pierwszego dnia uczestnicy konferencji omawiali problemy związane z policyjną rekrutacją, rozwojem pracowników i ich integracją. Rozmawiali także o godzeniu życia rodzinnego i zawodowego, piastując wysokie stanowiska kierownicze.
Drugi dzień wypełniły tematy związane ze skutecznym przywództwem, jego aspektami psychologicznymi oraz walką z dyskryminacją w jednostkach policyjnych. Omawiano także błędy popełniane w tym zakresie.

Ostatniego dnia konferencji uczestnicy skupiali się na funkcjonowaniu Policji w obecnych czasach. Podnoszono zagadnienia współpracy międzynarodowej w światle aktualnej sytuacji geopolitycznej w Europie oraz rozmawiano o praktyce policyjnej i prowadzeniu działań prewencyjnych w obliczu problemów, przed którymi stoi dzisiejsza Europa.

W trakcie konferencji polscy oficerowie mieli możliwość nawiązania licznych kontaktów, zdobycia bezcennych doświadczeń i zapoznania się ze sposobami mierzenia się ze współczesnymi problemami świata z perspektywy formacji policyjnych innych państw.

  • Uczestnicy konferencji pozujący do zdjęcia
  • Zdjęcie grupowe uczestników konferencji
  • Uczestnicy konferencji pozujący do zdjęcia
Powrót na górę strony