Wiadomości

Kolejny pseudokibic zatrzymany za udział w rozboju

Data publikacji 20.02.2024

Policjanci z komendy w Rudzie Śląskiej po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może uniknąć odpowiedzialności. Kryminalni zatrzymali kolejnego uczestnika rozboju na 15-latku. To już piąty pseudokibic zatrzymany za to przestępstwo – trzech z nich zostało już tymczasowo aresztowanych.

Policjanci z ze specjalnej grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców, wchodzącej w skład wydziału kryminalnego, po raz kolejny dowiedli, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarny. 

Śledczy pracujący nad sprawą rozboju o podłożu pseudokibicowskim, ustalili kolejnego młodego mężczyznę biorącego w nim udział. Pomimo, że sprawcy byli zamaskowani, kryminalni wpadli na ich trop i systematycznie zbierają dowody przeciwko kolejnym uczestnikom. 

Wczoraj prokurator przedstawił zarzuty kolejnemu zatrzymanemu - 17-latkowi. Nastolatek myślał, że jest bezpieczny, ale policjanci wyprowadzili go błędu. Decyzją prokuratora młody rudzianin, po usłyszeniu zarzutów udziału w rozboju, został objęty policyjnym dozorem. Tak jak reszcie jego kolegów, grozi mu nawet 15 lat więzienia. Pomimo młodego wieku, będzie on za to przestępstwo odpowiadał jak dorosły. 

Więcej informacji o tym zdarzeniu można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule Pseudokibice tymczasowo aresztowani za rozbój na 15-latku.

Powrót na górę strony