Wiadomości

Policjanci z Ogrodzieńca odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 20.02.2024

Policjanci z ogrodzienieckiego komisariatu zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. 25-letek odpowie także za włamanie do pomieszczenia gospodarczego. Mężczyzna został zatrzymany, podobnie jak spokrewniony z nim 38-latek, który pomagał w ukryciu pojazdu. Za popełnione przestępstwa grożą im kary kilkuletniego więzienia.

Z gminy Żarnowiec skradziony został opel o wartości 12 tysięcy złotych. Właściciel pojazdu zgłosił także włamanie do pomieszczenia gospodarczego, z którego zniknęły m.in. elektronarzędzia, akumulatory, kanistry i inny sprzęt mechaniczny o łącznej wartości 8 tysięcy złotych.

Policjanci z Ogrodzieńca natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Dzięki wnikliwej pracy i analizie zebranych informacji kryminalni szybko dotarli do mieszkańca powiatu olkuskiego. Podczas przeszukań należących do niego pomieszczeń gospodarczych, policjanci znaleźli częściowo zdemontowanego opla. To nie jedyny łup, na który natrafili na terenie posesji mundurowi. W budynku mieszkalnym policjanci ujawnili także przedmioty, których kradzież zgłoszono kilka dni wcześniej. Ponadto okazało się, że część odnalezionych łupów pochodzi także z kradzieży, do której doszło w lutym na terenie Wolbromia. 38-latek został zatrzymany.

Na następny dzień policjanci zatrzymali spokrewnionego z mężczyzną 25-latka. Jak się okazało, to właśnie on dokonał kradzieży pojazdu i innych przedmiotów, przy czym dopuścił się tego w warunkach recydywy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. 38-latkowi za paserstwo grozi kara do 2 lat więzienia. Zawierciański sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 25-latka, który odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem.

Przypominamy!

  • Zgodnie z artykułem 278 kodeksu karnego za kradzież grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Sprawca kradzieży z włamaniem musi się liczyć z karą nawet do 10 lat izolacji.

  • Jeżeli sprawca działa w warunkach tzw. recydywy, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Powrót na górę strony