Wiadomości

Ferie w Brennej dla podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej

Data publikacji 15.02.2024

Spotkania z podopiecznymi Domu nr 5 w Katowicach wpisały się już na stałe w kalendarz śląskich policjantów. Mundurowi bardzo sobie cenią możliwość spotkań z dziećmi i młodzieżą nie tylko ze względu na miłą atmosferę, która za każdym razem im towarzyszy. Jest to też okazja do zrozumienia potrzeb, ale i obaw młodszego pokolenia. W trakcie spotkań mundurowi przekazali podopiecznym spora dawkę wiedzy na temat bezpieczeństwa, a na końcu spędzili milo czas przy ognisku.

Policjanci z gabinetu komendanta wojewódzkiego regularnie odwiedzają podopiecznych Domu nr 5 w Katowicach. Na początku lutego, korzystając z uroków zimowego wypoczynku, zorganizowali dla nich wycieczkę do Brennej.
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń i samych radosnych chwil.
Dzieci miały okazję wziąć udział w kuligu, podczas którego poznały zaśnieżone górskie szlaki oraz dowiedziały się więcej o tym regionie. Podczas przejażdżki młodszy aspirant Karolina Gonera oraz młodszy aspirant Marek Pagieła z gabinetu komendanta rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie w aspekcie ferii zimowych. Mundurowi przekazali im garść przydatnych informacji o tym, jak bezpiecznie poruszać się drogą, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz jak się zachować w sytuacji zagubienia się. Policjanci rozmawiali z nimi również o bezpiecznym korzystaniu z internetu

Po tej pełnej wrażeń przygodzie na dzieciaki czekał poczęstunek. Uczestnicy chętnie ogrzewali się przy rozpalonym ognisku, piekąc pyszne kiełbaski. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz  i umilić im zimowy wypoczynek.

Powrót na górę strony