Wiadomości

Sprawca wypchnięcia niepełnosprawnego z tramwaju został zatrzymany

Data publikacji 24.11.2023

Policjanci z rudzkiej dwójki dążyli do ustalenia tożsamości mężczyzny, który 11 listopada 2023 roku wypchnął z tramwaju niepełnosprawnego mężczyznę. W wyniku upadku pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń głowy i przebywał w szpitalu. Apel do świadków, ale także do osób rozpoznających sprawców przyniósł pozytywny skutek - sprawca i jego kompan zostali zatrzymani.

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w sobotę 11 listopada, w tramwaju linii 9, na przystanku Wirek-Katowicka. Śledczy z Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej na podstawie nagrania z kamery monitorującej tramwaj ustalili sprawcę i za zgodą prokuratora opublikowali jego wizerunek, a także jego kompana. Duży odzew społeczeństwa i dobre rozpoznanie policjantów z Rudy Śląskiej i miast ościennych doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn. Sprawca wraz z kolegą ukrywali się w jednym z mieszkań na terenie Chorzowa.

Dziękujemy wszystkim za udostępnienie wizerunku sprawcy. W związku z jego ustaleniem i zatrzymaniem proimy o usunięcie jego zdjęć bądź ich zanonimizowanie.

  • zdjęcie z monitoringu z wizerunkiem sprawcy
  • zdjęcie policjantów i zatrzymanego
  • zdjęcie policjantów i zatrzymanego
Powrót na górę strony