Wiadomości

Sukces polskiej Policji na Międzynarodowym Konkursie Policjanta Ruchu Drogowego. W składzie reprezentacji śląscy policjanci

Data publikacji 23.10.2023

Reprezentacja polskiej Policji zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Policjanta Ruchu Drogowego, który 20 października 2023 roku odbył się w Słowacji. Indywidualnie zwyciężył asp. Tomasz Mandes z Zabrza. Gratulacje!

W Średniej Specjalistycznej Szkole Korpusu Policji w Pezinoku odbył się Międzynarodowy Konkurs Policjanta Ruchu Drogowego. 15 policjantów reprezentujących 5 krajów rywalizowało w ubiegły piątek o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego. Honorowym gościem wydarzenia była Elvira Zsinkai Prezydent ROADPOL – (Europejska Sieć Policji Ruchu Drogowego - zrzeszająca policje ruchu drogowego na świecie).

Uczestnicy ze Słowacji, Czech, Węgier Austrii i Polski zmierzyli się w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę ze znajomości znaków drogowych w języku angielskim, umiejętności z zakresu wyszkolenia strzeleckiego oraz techniki kierowania pojazdem.
Rywalizacja pomiędzy funkcjonariuszami polegała na zebraniu jak największej liczby punktów w poszczególnych konkurencjach, których suma wpływała na zajmowaną lokatę w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej konkursu. Polską Policję godnie reprezentowali śląscy policjanci w składzie:

asp. Tomasz Mandes z KMP w Zabrzu,

mł. asp. Michał Urbanik z KMP w Częstochowie,

sierż. szt. Mateusz Rogalski z KMP w Katowicach.

W klasyfikacji drużynowej zdobyli II miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepszy był asp. Tomasz Mandes, który w maju br. zwyciężył w XXXIII edycji konkursu "Policjant Roku Ruchu Drogowego" na Śląsku.

Debiutancki udział w konkursie był doskonałą możliwością dla naszych policjantów na sprawdzenie swojego poziomu wyszkolenia w rywalizacji z przedstawicielami innych państw. Na podstawie osiągniętych wyników, można zdecydowanie zaznaczyć, że polska Policja znajduje się w europejskiej czołówce najlepszych policjantów ruchu drogowego.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 • Zdjęcie przedstawiające policjantów reprezentujących policjantów ruchu drogowego z różnych krajów.
 • Zdjęcie przedstawiające trzech policjantów z czego dwóch jest z Słowacji.
 • Zdjęcie przedstawiające moment wręczania pucharu policjantowi, w tle policjanci biorący udział w wydarzeniu.
 • Zdjęcie przedstawiające trzech policjantów z Polski.
 • Zdjęcie przedstawiające broń oraz sprzęt przygotowany na strzelnicy.
 • Zdjęcie przedstawiające tarczę strzelniczą.
 • Zdjęcie przedstawiające dwa puchary oraz czapkę policyjna, w tle widać policjantów siedzących przy stolikach.
 • Czarny samochód widziany z przodu z otwartymi drzwiami od strony kierowcy.
 • Zdjęcie organizatorów oraz wszystkich uczestników konkursu.

Film film_konsola.mp4

Pobierz plik film_konsola.mp4 (format mp4 - rozmiar 45.62 MB)

Pliki do pobrania

 • 17.07 KB
  Deskrypcja do filmu.
Powrót na górę strony