Wiadomości

Poważny wypadek na DW908 w powiecie tarnogórskim

Data publikacji 02.10.2023

Dzisiaj rano po godzinie 8.00 na DW 908 pomiędzy Kaletami a Miasteczkiem Śląskim doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym ranne zostały 4 osoby. Droga została całkowicie zablokowana, a policjanci pracują na miejscu, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał dzisiaj zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na prostym odcinku drogi wojewódzkiej numer 908, pomiędzy Kaletami a Miasteczkiem Śląskim. Na miejsce od razu pojechali policjanci z Kalet i tarnogórskiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju jadąc w kierunku Tarnowskich Gór, z niewiadomych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z dostawczym iveco.

Siła uderzenia był tak duża, że samochód dostawczy wylądował w rowie, przewracając się na bok. Kierowca, 48-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego oraz dwaj jego pasażerowie wyszli z pojazdu o własnych siłach.

W osobowym fordzie również podróżowały trzy osoby. W ich przypadku niezbędna okazała się pomoc strażaków i ratowników medycznych, którzy udzielili im pierwszej pomocy. Na miejscu lądował także śmigłowiec LPR, który zabrał do szpitala w Sosnowcu 19-letnią pasażerkę osobówki. Na czas czynności droga była całkowicie zablokowana, a będący na miejscu ratownicy, po wstępnych badaniach, zabrali do szpitala jednego z pasażerów ciężarówki.

Policjanci przez wiele godzin pracowali na miejscu i zabezpieczali ślady, które pomogą wskazać przyczyny wypadku.

Apelujemy o rozsądną jazdę i zdjęcie nogi z gazu. Coraz częściej drogi będą mokre, a liście, które niedługo zaczną spadać, sprawią, że droga hamowania znacznie się wydłuży.

  • na zdjęciu śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego stojący na jezdni, obok niego ratownicy i strażacy
  • na zdjęciu fragment dachu radiowozu, przed którym stoją policjanci ,strażacy i uczestnicy zdarzenia oraz ich pojazdy i wozy strażackie
  • na zdjęciu policjant przed rozbitym pojazdem
  • na zdjęciu policjant przed dostawczym samochodem, który leży w rowie
  • na zdjęciu policjant w odblaskowej kamizelce stoi na jezdni, a przed nim rozbity pojazd
  • na zdjęciu śmigłowiec pogotowia ratunkowego w trakcie startu z jezdni, za nim karetka pogotowia i wóz strażacki
  • na zdjęciu policjant na jezdni a przed nim samochód dostawczy w rowie
  • na zdjęciu samochód z rozbitym przodem stoi na jezdni
  • na zdjęciu samochód dostawczy w rowie
Powrót na górę strony