Wiadomości

Zaklinował się TIR-em pod wiaduktem

Data publikacji 02.10.2023

Kierujący, który zlekceważył znak B-16 i zaklinował TIR-a pod wiaduktem, został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Trwa przeładunek pojazdu. Katowiccy policjanci wyznaczyli objazdy ul. Damrota.

zdjęcie kolorowe: uszkodzony mercedes z naczepą

Kilkanaście minut po 3.00 dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Granicznej pod wiaduktem zaklinował się TIR. 66-letni kierujący ciągnikiem marki Mercedes z naczepą, zlekceważył znak zakazujący wjazdu pod wiadukt pojazdom powyżej określonej wysokości i  nie tylko się zaklinował, ale ściął również dach samochodu oraz naczepy. Obywatel Turcji, który był kierowcą zestawu, został przewieziony na badania kontrolne do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia nic mu się poważnego nie stało.

Od wielu godzin na miejscu zdarzenia pracują policjanci z katowickiej drogówki, którzy nadzorują wyciąganie zaklinowanego TIR-a. Mundurowi dla pozostałych uczestników ruchu drogowego wytyczyli objazd ulicą Damrota. Ponadto policjanci nawiązali również kontakt z PKP, który zarządza wiaduktem, w celu sprawdzenia obiektu pod kątem technicznym. Kontrola nie wykazała uszkodzeń i orzeczono, że nadaje się on do użytku i nie zagraża bezpieczeństwu.

Kierujący mercedesem, za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,1 tys. zł. Otrzymał również 10 pkt karnych. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Na miejsce wezwany został holownik, jak również drugi TIR w celu przeładunku towaru z pojazdu, który uległ uszkodzeniu. Niestety, kierujący, który przyjechał nowym zestawem, w trakcie ustawiania się do przeładunku, zahaczył o sygnalizację świetlną. On również odpowie za spowodowanie kolizji.

Na czas przeładunku ul. Graniczna będzie zablokowana, a kierujący zostają skierowani objazdem w ul. Damrota.

zdjęcie kolorowe: uszkodzony mercedes z naczepą przy którym pracują mężczyźni z firmy holującej

Powrót na górę strony