Wiadomości

Świeć Przykładem – Noś Odblaski!

Data publikacji 01.10.2023

Świeć Przykładem – Noś Odblaski! Jest to akcja informacyjno-edukacyjnej, realizowana po raz kolejny przez policjantów. Do inicjatywy pn. Ogólnopolski Policyjny dzień Odblasków, który rozpoczyna się 1 października, przyłączyli się również policjanci lublinieckiej komendy.

Działania profilaktyczne „Świeć przykładem”, a także obchodzony „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” skierowane są w pierwszej kolejności do pieszych, czyli grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wszystkie podejmowane działania mają na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym (zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych) i poza obszarem zabudowanym.

Policjant z lublinieckiej drogówki w piątek spotkał się z dziećmi z przedszkola w Boronowie. Podczas spotkania przypominał dzieciom, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnie, jak ważne jest bycie widocznym na drodze oraz jak powinny być prawidłowo przewożone w samochodzie. Dzieci miały możliwość zobaczyć motocykl oraz radiowóz policyjny. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci dostały opaski odblaskowe.

Noszenie odblasków sprzyja naszemu bezpieczeństwu. Kamizelka odblaskowa, opaska, lub element odblaskowy w naszym ubraniu sprawią, że będziemy lepiej widoczni dla kierujących.

  • na zdjęciu widoczny jest umundurowany policjant rozdający dzieciom stojącym wokół niego odblaskowe opaski na rękę
  • na zdjęciu widoczne są dzieci w wieku przedszkolnym siedzące przed oznakowanym radiowozem obok stoi umundurowany policjant
  • na zdjęciu widoczne są dzieci stojące obok motocykla policyjnego obok nich stoi umundurowany policjant
Powrót na górę strony