Wiadomości

Samochód całkowicie zniszczony, kierowca wyszedł bez szwanku

Data publikacji 21.09.2023

O niesamowitym szczęściu może dziś mówić 36-letni kierowca, który wczoraj po południu o mało co nie stracił życia na drodze krajowej nr 81 w Orzeszu. Mężczyzna, jadąc pasem w kierunku Katowic, wbił się w stojącą na drodze ciężarówkę. Osobowy citroen został doszczętnie zniszczony, a jego kierujący wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Do kolizji doszło wczoraj (20 września) na orzeskim odcinku krajowej "wiślanki" około godziny 15.00. Kierujący citroenem, jadąc w kierunku Katowic, miał wykonać nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu i uderzył w tył stojącej na jezdni, prawidłowo oznaczonej trójkątem ostrzegawczym, ciężarówki. Skala zniszczeń samochodu wskazuje, że cała sytuacja mogła zakończyć się tragedią, tymczasem po zderzeniu 36-latek samodzielnie opuścił pojazd, nic mu się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego został ukarany mandatem.

Zaistniała sytuacja jest najlepszym przykładem na to, że podczas codziennych podróży skupienie kierowców oraz zdolność przewidywania i zachowanie ostrożności to znaczące elementy wpływające na poziom bezpieczeństwa w ruchu. Moment nieuwagi, czy zwyczajne zagapienie się może przynieść daleko idące konsekwencje!

  • wrak osobowego citroena, droga krajowa w Orzeszu
  • wbity w ciężarówkę samochód osobowy
  • wbity w ciężarówkę samochód osobowy na drodze krajowej
  • zgnieciona karoseria samochodu osobowego, który wbił się w tył ciężarówki
  • wrak samochodu pod ciężarówką
  • stojące jeden z drugim samochody na prawym pasie drogi krajowej, w tle widać policajntów
Powrót na górę strony